CUMHURİYETİN 100’ÜNCÜ YILI AKDENİZ’DE COŞKUYLA KUTLANDI

CUMHURİYETİN 100’ÜNCÜ YILI AKDENİZ’DE COŞKUYLA KUTLANDI

Cumhuriyetin 100’üncü yılı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı; Akdeniz Belediyesi ile Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen törenle, 7’den 70’e yüzlerce vatandaşın katıldığı coşku ve heyecan dolu bir törenle kutlandı.

Mersin Millet Bahçesi’nde düzenlenen programa; AK Parti MKYK Üyesi Mustafa Sever, Mersin Milletvekili Ali Kıratlı, Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürü Âdem Şimşek, başkan yardımcıları ve meclis üyeleri ile birlikte yüzlerce öğrenci, öğretmen ve vatandaş katıldı. Görkemli törende, ellerinde bayraklarla Millet Bahçesi’ni dolduran Mersinliler, öğrencilerin hazırladığı şarkılara, türkülere ve marşlara eşlik etti.

“100’üncü yılımızı şevk ve heyecanla kutluyoruz”

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlaya törende bir konuşma yapan Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş; “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını büyük bir azimle, şevk ve heyecanla kutluyoruz. Bu sevincimizi ve heyecanımızı kutlarken umutluyuz ve gururluyuz. Gururluyuz; çünkü 100 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde milletimizin azim ve kararlılığıyla başlayan bu yolculuk, bizi 100 yıllara ulaştırdı. Ve daha nice 100 yıllara ulaştıracağına olan inancımız tamdır” dedi.

“Daha nice yüz yıllar bu topraklardayız”

Alanı dolduran vatandaşlara hitap eden Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak ise Cumhuriyetin 100’üncü yılının taşıdığı anlam ve öneme işaret ederek; “Bu millet, 19 Mayıs 1919’da bir yola çıktı. Çok şanlı bir zafer için yola çıkıldı ve 29 Ekim 1923’te de çıkılan o yolun sonucunda büyük bir zafer kazanıp, bugün kutladığımız cumhuriyet kuruldu.

Her türlü taarruza rağmen, inşallah gençlerimizle birlikte daha nice 100 yıllar bu topraklarda kalacağız ve bizler de Akdeniz’de sizlere hizmet etmeye devam edeceğiz. İşte bunun garantisi de siz değerli gençlerimizsiniz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, silah arkadaşlarının ve fedakâr ecdadımızın bizlere armağanı ve en kıymetli mirası olan Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı kutlu olsun” diye konuştu.

“Bugün 81 ilimizde bayrağımız dalgalanıyor”

Mersin Milletvekili Ali Kıratlı da törende yaptığı konuşmada, “Çok onurlu ve gururluyuz, coşkulu ve mutluyuz. Bugün 81 ilimizin tamamında, bağımsızlığımızın sembolü, dünyanın en güzel bayrağı dalgalanıyor. Rengini, şehitlerimizin kanından alan, altında huzurla, kardeşçe, bir ve beraberce yaşadığımız dünyanın en güzel bayrağının altında cumhuriyetimizin 100’üncü yılını yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Millet Bahçesi’nin dört bir yanının bayraklarla donatıldığı kutlama töreninde,  Akdeniz ilçe sınırlarında bulunan farklı okullardan öğrenciler şiirler okudu, çeşitli gösteri ve etkinlikler düzenledi. Tören, 10’uncu yıl marşının hep bir ağızdan söylenmesi ve gökyüzüne kırmızı-beyaz balonların bırakılmasıyla sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır