Mersin’de FETÖ Operasyonu: 7 Gözaltı

Mersin’de FETÖ Operasyonu: 7 Gözaltı

Mersin Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerimiz, aralarında Fethullahçı Terör Örgütünün “Güncel Yapılanması” içerisinde faaliyet gösteren şüphelilerin de olduğu, 25 şüphelinin yakalanması ve olası suç unsurlarının ele geçirilmesi amacıyla, ilimiz merkezli eş zamanlı olarak 280 polisin katılımıyla drone destekli eş zamanlı operasyon yapıldı.

     Haklarında yakalama/ikamet araması verilen; A.U. , F.Ş. , H.Y. , S.B. , S.A. , M.F.H. , M. Y. isimli (7) şüpheli şahsa yönelik olmakla birlikte operasyonun hedefindeki diğer şüpheliler arasında: Terör örgütünün güncel yapılanmasında sorumlu düzeyde kişilerin bulunduğu, bu kişilerin örgütün yurt dışından gönderdiği parayı temin ederek yurt içinden faaliyet gösteren mensuplara ulaştırdıkları ve böylelikle örgüt faaliyetlerinin finansmanını sağladıkları, ayrıca daha önce örgüt üyeliğinden işlem görmüş esnaflardan, deprem yardımı adı altında para toplayarak, cezaevinden yeni çıkmış örgüt üyelerine maddi destek sağladıkları, özellikle geçmişte örgütün eğitim kurumlarında öğretmenlik yapan şahısların yurt dışına çıkışlarını finanse ettikleri ve bu şahıslara referans olarak örgütün yurt dışı yapılanmasındaki okullarda işe girmelerini sağladıkları anlaşılmıştır. Terör Örgütü Üyeliğinden aranan şahısları gaygubet evlerinde sakladıkları, yine bu şahısları illegal yollardan yurtdışına kaçırdıkları anlaşılmıştır.

Yapılan operasyon neticesinde çok sayıda materyal ele geçirildi. 7 şahıs gözaltına alındı, 4’ü serbest bırakılırken, 3’ü adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır