MERSİN STADYUMU NE ZAMAN EV SAHİBİ OLACAK?

MERSİN STADYUMU NE ZAMAN EV SAHİBİ OLACAK?

Türkiye’nin İtalya ile birlikte organize edeceği 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2032) için her iki ülkeden maçların oynanacağı stadyumlar için toplantılar yapılıyor, bazı şehirler ve stadyumların isimleri öne çıkıyor. Mersin kenti de bu şehirler arasında yer almak istiyor.   

Yapılan ilk toplantılarda öne çıkan şehirler ve stadyumlar içinde Mersin kentinin yine görmezden gelindiği anlaşılırken, malum şehirler ve malum stadyumların öne çıkması Mersin kamuoyunu şaşırtmadı.

MERSİN STADYUMUNUN KAPASİTESİ 25 BİN KİŞİLİK

2013 yılında organize edilen Akdeniz Oyunları kapsamında yapılan Mersin Stadyumu, aradan geçen 10 yılda hiçbir önemli organizasyona ev sahipliği yapmadığı gibi, stadyumun kapasitesi o dönem yaşanan tartışmalara rağmen 25 Bin 500 olarak yapılmış ve diğer şehir stadyumlara göre de bu kapasite oldukça düşük kalmıştı. Stadyum kapasitesi önemli organizasyonlarda tercih nedeni olurken, stadyumun hem ulaşım hem de alt yapı sorunları ise hala devam ediyor.

MERSİN STADYUMU HEM ORGANİZASYON ALAMIYOR HEM DE SORUNLARI AYNEN DURUYOR

Mersin Stadyumu, sadece düşük seyirci kapasitesi ile dezavantajlı durmuyor. Stadyumun iletişim, internet, ulaşım, otopark, giriş ve çıkış düzeni gibi daha birçok temel sorunu dururken, Süper Lig ve İkinci Lig maçlarında yaşanan aksaklıklarda olumsuzlukların katlanmasına yol açtı.

SORUNLAR NE ZAMAN ÇÖZÜLECEK? MERSİN NE ZAMAN EV SAHİBİ OLACAK?

Kent yöneticileri, bu olumsuzlukların defalarca gündeme gelmesine karşın sessizliğini korurken, Mersin Stadyumunun ve Mersin’in ne zaman önemli bir organizasyona ev sahipliği yapacağı da merak konusu olmaya devam ediyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır