Bahçe Bitkileri Öğrencileri Tarım Sektörünü İnceliyor

Bahçe Bitkileri Öğrencileri Tarım Sektörünü İnceliyor

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ ZİRAAT FAKÜLTESİ BAHÇE BİTKİLERİ BÖLÜMÜ SON SINIF ÖĞRENCİLERİ TARIM SEKTÖRÜNÜ TEKNİK GEZİLERLE SAHADA ÖĞRENİYOR.

Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü son sınıf öğrencileri tarım sektörünü teknik gezilerle sahada öğreniyor.

Dr. Öğretim Üyesi Halil Demir tarafından düzenlenen teknik gezide Elmalı İlçe Tarım Müdürlüğü, Meykon Meyve Suyu Fabrikası ve biyolojik mücadele ile domates üretimi yapılan bir üretici serası ziyaret edildi. Teknik gezi kapsamında öğrenciler kurumların faaliyet alanları, üretim aşamaları, projeleri gibi çeşitli konular hakkında bilgi alarak inceleme ve uygulama yapma imkanı buldu.

Teknik gezilerin öğrencilerin gelişimi açısından oldukça önemli olduğunu belirten Halil Demir, “Ziraat alanında farklı kurum ve tesisleri gezerek ziraat alanında farklı uygulamaları sahada görüyorlar. Böylelikle öğrencilerimiz farklı koşullarda çalışabilmek için yeterli donanıma sahip oluyorlar. Ayrıca öğrencilerimiz mezun olduktan sonra bu kurumlarda çalışma imkanı bulacaklar, şimdiden kurumların ziraat mühendislerinden beklentilerini öğrenmiş oluyorlar” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır