Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

 • DOLAR
  7,6745
 • EURO
  8,9698
 • ALTIN
  469,23
 • BIST
  9,7691
fizy İstanbul Müzik Haftası’nda Indie ve Latin rüzgarı esti

fizy İstanbul Müzik Haftası’nda Indie ve Latin rüzgarı esti

‘fizy İstanbul Müzik Haftası’ Indie müziğin sevilen ismi Erlend Oye’yi ağırladı. Ayhan Sicimoğlu ise sahnede Latin rüzgarı estirdi.

fizy’nin öncülüğünde gerçekleşen fizy İstanbul Müzik Haftası etkinliklerinin ikinci günde Indie müziğin sevilen ismi Erlend Oye sahne aldı. Indie müziğin kült ikilisi Kings of Convenience ve The Whitest Boy Alive grupları kadar solo işleriyle de dikkat çeken Erlend Oye & La Comitiva konseri ile Turkcell Platinum Sahnesi’nde müzikseverleri buluşturdu.

Ayhan Sicimoğlu büyüledi

Popüler kültür, Türk pop müziği ve yabancı sanatçı ve grupları aynı çatı altında buluşturan fizy İstanbul Müzik Haftası kapsamında ayrıca, Latin rüzgarı esti. Ayhan Sicimoğlu ve Latin All Stars, rengarenk programlarıyla, sonsuz enerjisiyle, kendi müziğimize uyarladığı latin ezgilerle eğlencenin dansın ve muhabbetin doruğunda bir gece yaşattı.

Müziğin en keyifli sohbetleri

fizy İstanbul Müzik Haftası’nın paneller ayağında ise keyifli bir sohbet programı gerçekleşti. Gazeteci Kanat Atkaya, Müzik Yazarı Murat Meriç, Kontra Plak’ın Sahibi Okan Aydın ve Yönetmen ve Koleksiyoner İzzet Öz, ‘Müziğin Hazine Avcıları: 21.Yüzyılda Plak’ı konuştu. ‘Modern Dünyada Sanatçının Keşfedilme Günlüğü’ konulu panel ise Müzik Yazarı İpek Atcan moderatörlüğünde gerçekleşti. Panelin konuşmacıları arasında The Away Days grubunun gitaristi ve vokalisti Can Özen, şarkıcı Serel Yereli ve gazeteci Burak Abatay yer aldı. ‘Nesiller Arası Köprü: Remiks Kültürü’ paneli ise iletişim danışmanı ve müzik yazarı Taner Turna, Moğollar grubundan Cahit Berkay ve Dj ve Prodüktör Yasin Vural’ın katılımıyla gerçekleşti.

fizy İstanbul Müzik Haftası üçüncü günde de dopdolu

fizy İstanbul Müzik Haftası’nın üçüncü gününde de dopdolu bir program müzikseverleri bekliyor olacak. Türkiye’de ilk defa festival kapsamında fizy Dijital Müzik Ödülleri düzenlenecek. Yıl boyunca en çok dinlenen ve beğenilen, yıla damgasını vuran en başarılı sanatçılar gecede ödül alacak. Ayrıca Bülent Ortaçgil ve Kalben konserleri de fizy İstanbul Müzik Haftası kapsamında müzikseverlerle buluşacak. fizy İstanbul Müzik Haftası panelleri ise öğleden sonra başlayacak.

Herkese açık olan paneller serisinin ilkinde Okan Üniversitesi Kültürlerarası Diyalog Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Tayfun Atay ve Müzik Eleştirmeni Naim Dilmener ‘Dünden Bugüne Toplum, Kültür ve Müzik’ konuşacak. ‘Türk Pop’un Altın Çağı: 90’lar’ konulu panelin katılımcıları ise yazar, sunucu ve seslendirme sanatçısı Yekta Kopan, Yönetmen ve Koleksiyoner İzzet Öz ve Müzik Yazarı Murat Meriç olacak. Anatolian Rock Revival Project Kurucusu Gökhan Yücel, Moda Fotoğrafçısı Tamer Yılmaz ve Alametifarika Kurucu Ortağı ve Kreatif Direktörü Uğurcan Ataoğlu ise ‘Müzikte Yüzeyselleşme: Tasarım Kültürü, Afişler ve Albüm Kapakları’ paneli kapsamında konuşma gerçekleştirecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN