Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

 • DOLAR
  $1.684,3600
 • EURO
  $0,4567
 • ALTIN
  $49.737,0000
 • BIST
  1,1872
İtalya’dan Kosova’ya destek

İtalya’dan Kosova’ya destek

İtalya Savunma Bakanı Elisabetta Trenta, Kosova’ya gerçekleştirdiği ziyarette Kosova Cumhurbaşkanı Hashim Thaçi tarafından kabul edildi.

Kosova Cumhurbaşkanı Hashim Thaçi, Kosova ziyaretini gerçekleştirmekte olan İtalya Savunma Bakanı Elisabetta Trenta’yı kabul etti. Kosova ile Sırbistan arasındaki diyalog süreci, Batı Balkanlar’da iyi komşuluk ilişkileri ile istikrarın güçlendirilmesi, Kosova Güvenlik Kuvvetlerinin (FSK) Kosova Silahlı Kuvvetlerine (FAK) dönüşmesi, görüşmenin ana gündem maddeleri arasında yer aldı..

İtalya’nın Kosova’yı sürekli olarak desteklemesinden dolayı teşekkürlerini ifade eden Cumhurbaşkanı Thaçi, “İtalya ve NATO’nun diğer ülkelerinin desteğiyle Kosova Güvenlik Kuvvetleri çok etnikli, profesyonel ve NATO standartları düzeyinde bir güç oldu” ifadesini kullandı.

İtalya Savunma Bakanı Elisabetta Trenta da ülkesinin Kosova Güvenlik Kuvvetleri ve mensuplarını lojistik alanda eğitim programlarıyla desteklemeyi sürdüreceğini kaydetti. Cumhurbaşkanı Thaçi ile konuk Bakan Trenta, bugün Priştine’de iki ülke tarafından imzalanan işbirliği memorandumu sayesinde Kosova Güvenlik Kuvvetlerinin alacağı destek hakkında da konuştu.

İtalya Savunma Bakanı Elisabetta Trenta, Kosova Başbakanı Ramush Haradinaj ile de bir araya geldi. NATO’nun Kosova’daki Barış Gücü KFOR’da askerleri görev alan İtalya, Kosova’da güvenlik ve istikrarın tesisine katkı sağlıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN