Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

Dünya Motokros Şampiyonası’nın (MXGP) 18. ayağı, Afyonkarahisar’da tamamlandı

Dünya Motokros Şampiyonası’nın (MXGP) 18. ayağı, Afyonkarahisar’da tamamlandı

Dünya Motokros Şampiyonası’nın (MXGP) 18. ayağı, Afyonkarahisar’da final müsabakası ile tamamlandı.

Afyonkarahisar’da düzenlenen Dünya Motokros Şampiyonası’nın (MXGP) 18. ayağı son buldu. Şampiyona 800 bin metrekarelik alana inşa edilen pistte 36 ülkeden 80 sporcunun katılımı ile organize edilen Dünya Motokros Şampiyonası, bugün yapılan MX2 ve MXGP yarışları ile tamamlandı. 2 kategoride de dereceye giren sporculara düzenlenen tören ile ödülleri verildi.

MX2 KATEGORİSİNDE LİDER PAULS JONASS

MX2 kategorisinde 1. RedBullKTM’den Letonyalı PaulsJonass, 2’nci RockstarEnergyHusqvarna’dan Danimarkalı Thomas KjerOlsen, 3’üncü RockstarEnergyHusqvarna’dan ABD’li Thomas Covington olurken Türk sporculardan Mustafa Çetin 18’inci, Yasin Karaböce 19’uncu, Furkan Valimaki 20’nci, Emircan Şenkalaycı ise 22’nci oldu. Yarış sonrası düzenlenen törende Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, AK Parti Sakarya Milletvekili dünya şampiyonu eski motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Uluslararası Motosiklet Federasyonu (FIM) Başkanı Wolfgang Srb ve Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcısı Ömer Altunsoy dereceye girenlere ödüllerini takdim etti.

Öte yandan genel klasmanda lider olan RedBullKTM’denJorgePradoGarcia’ya kırmızı plaka verildi.

MXGP’DE 1’İNCİ JEFFERY HERLİNGS

MXGP kategorisinde ise 1’inci RedBullKTM’den Hollandalı sporcu JefferyHerlings, 2’nci Team HRC’den Slovenyalı Tim Gajser, 3’üncülüğü ise Monster EnergyKawasaki’den Belçikalı ClementDesalle elde etti. MXGP kategorisinde mücadele eden Türk sporculardan Batuhan Demiryol 18’inci, Galip Alp Baysan 19’uncu, Şakir Şenkalaycı 21’inciliğe yerleşti.

Yarış sonrası düzenlenen törende Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu derece giren sporculara ödüllerini takdim etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN