ORGANİZE SUÇ ŞEBEKESİNE OPERASYON

ORGANİZE SUÇ ŞEBEKESİNE OPERASYON

Mersin’de polisin düzenlediği operasyonda organize suç şebekesi çökertildi. Operasyonda çok sayıda silah ele geçirilirken 3 kişi ise gözaltına alındı. Yapılan açıklamada ise şu bilgiler verildi: “İlimiz genelinde asayişe müessir olaylar olan kasten yaralama, genel güvenliğin tehlikeye sokulması, 6136 sayılı kanuna muhalefet suçlarını organize olarak işledikleri tespit edilen şahısların yakalanması ve suç unsurlarının ele geçirilmesi amacıyla […]

Mersin’de polisin düzenlediği operasyonda organize suç şebekesi çökertildi. Operasyonda çok sayıda silah ele geçirilirken 3 kişi ise gözaltına alındı.

Yapılan açıklamada ise şu bilgiler verildi:

“İlimiz genelinde asayişe müessir olaylar olan kasten yaralama, genel güvenliğin tehlikeye sokulması, 6136 sayılı kanuna muhalefet suçlarını organize olarak işledikleri tespit edilen şahısların yakalanması ve suç unsurlarının ele geçirilmesi amacıyla 16 adreste Drone ve Özel Harekat Polislerinin de destek verdiği 47 ekip ve 130 personelin katılımıyla eş zamanlı operasyon yaptı.

         Operasyon neticesinde; 6 adet tabanca,1 adet tam otomatik baretta marka silah, 3 adet pompalı tüfek, bir miktar uyuşturucu madde olmak üzere toplamda 10 adet ruhsatsız silah ve tüfek ele geçirilmiş ayrıca iki farklı cinayet olayın firari şüphelisi olan iki şahıs ve 55 yıl hapis cezası ile aranan 1 şahıs olayda kullandıkları suç aleti silahla birlikte aynı evde yapılan operasyonda yakalanmıştır. Bir ikametin bahçe kısmında ve dam kısmında yasaklı ırk olan pitbull ve yırtıcı hayvan olan şahin muhafaza altına alınarak doğa ve hayvan koruma polislerine teslim edilmiştir.

              Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız aralıksız devam edecektir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır