DOLANDIRICILAR MERSİN POLİSİNDEN KAÇAMADI

DOLANDIRICILAR MERSİN POLİSİNDEN KAÇAMADI

Mersin Polisi, sazan sarmalı yöntemi ile dolandırıcılık yaptıkları iddiası üzerine yaptığı çalışmada 5 kişiyi gözaltına aldı. Şüpheli şahıslardan 3’ü tutuklandı. Yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: “Tokat ili Turhal İlçesinde meydana gelen nitelikli dolandırıcılık (Sazan Sarmalı) olayının şüphelilerinin ilimizde ikamet ettikleri tespit edilerek, alınan talimatlar doğrultusunda şüphelilerin yakalanmasına yönelik yapılan  çalışmalarda; şüpheli şahısların dolandırıcılıktan elde ettikleri parayı […]

Mersin Polisi, sazan sarmalı yöntemi ile dolandırıcılık yaptıkları iddiası üzerine yaptığı çalışmada 5 kişiyi gözaltına aldı. Şüpheli şahıslardan 3’ü tutuklandı.

Yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Tokat ili Turhal İlçesinde meydana gelen nitelikli dolandırıcılık (Sazan Sarmalı) olayının şüphelilerinin ilimizde ikamet ettikleri tespit edilerek, alınan talimatlar doğrultusunda şüphelilerin yakalanmasına yönelik yapılan  çalışmalarda; şüpheli şahısların dolandırıcılıktan elde ettikleri parayı bir kuyumcu dükkanının iban numarasına göndererek Fiziki olarak Altına çevirdikleri ve sürekli dolandırıcılıktan elde ettikleri paraları altına çevirdiklerinin öğrenilmesi üzerine yapılan çalışmalarda; Dolandırıcılık yaptığı tespit edilen; (M.N.K), (İ.Ç), (M.E.A.), (A.K.) ve (A.Ç.) isimli şahıslar yapılan çalışmalarda yakalanarak Cumhuriyet Savcısının talimatıyla gözaltına alınmış, yakalan 5 şahıs ifadeleri alınmak üzere Mevcutlu olarak Adliyeye sevk edilmiş olup (A.K.) ve (M.E.A.) adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış, (İ.Ç), (A.Ç.) ve  (M.N.K) ise çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştır.

         Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız aralıksız devam edecektir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır