İlk 4 Ayda 633 Hırsızlık Şüphelisi Yakalandı

İlk 4 Ayda 633 Hırsızlık Şüphelisi Yakalandı

Mersin Emniyet Müdürlüğü, yaptığı açıklamada asayiş olaylarında büyük başarı elde ettiklerini kaydetti. Yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi: Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık ve Yankesicilik Büro Amirliği ekiplerimizin İlimiz Merkezinde yapmış oldukları çalışmalar, son 3 yıllık istatistik verilerle karşılaştırıldığında;          Evden Hırsızlık olaylarının %53, İşyerinden Hırsızlık olaylarının % 20 ve Otodan Hırsızlık olaylarının %26 azaldığı, İşyerinden […]

Mersin Emniyet Müdürlüğü, yaptığı açıklamada asayiş olaylarında büyük başarı elde ettiklerini kaydetti.

Yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık ve Yankesicilik Büro Amirliği ekiplerimizin İlimiz Merkezinde yapmış oldukları çalışmalar, son 3 yıllık istatistik verilerle karşılaştırıldığında;

         Evden Hırsızlık olaylarının %53, İşyerinden Hırsızlık olaylarının % 20 ve Otodan Hırsızlık olaylarının %26 azaldığı, İşyerinden Hırsızlık olaylarında aydınlanma oranının %74, Yankesicilik olaylarında ise aydınlatma oranının %81 ve Kapkaç olaylarını gerçekleştiren şüpheli şahısların tamamının ekiplerimiz tarafından yakalanarak aydınlanma oranının % 100 olarak gerçekleşti.

         2023 yılı 4 aylık sürede hırsızlık suçuna karıştığı tespit edilen 633 şüpheli şahıs yakalanarak Adli Mercilere sevk edilmiştir.

         Kapkaç, yankesicilik ve hırsızlık olaylarını önlemek amacıyla halkın yoğun olarak bulunduğu semt pazarlarında görevlendirilen motorize ve sivil ekiplerimizin denetimleri artırılarak devam edecektir.

         Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız aralıksız devam edecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır