Vali Pehlivan, Anamur, Aydıncık ve Bozyazı İlçelerinde incelemelerde bulundu

Vali Pehlivan, Anamur, Aydıncık ve Bozyazı İlçelerinde incelemelerde bulundu

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Anamur, Aydıncık ve Bozyazı İlçelerinde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu. Vali Pehlivan, ilk olarak Anamur Kaymakamlığı’nı ziyaret etti.  Anamur Kaymakamı Bilal Bozdemir, Belediye Başkanı Hidayet Kılınç ve ilçe protokolü tarafından karşılanan Vali Pehlivan, Şeref Defterini imzaladıktan sonra, İlimiz Anamur İlçesinde 06.05.2023 Cumartesi günü saat 10:30 sıralarında meydana gelen şiddetli […]

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Anamur, Aydıncık ve Bozyazı İlçelerinde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Vali Pehlivan, ilk olarak Anamur Kaymakamlığı’nı ziyaret etti. 

Anamur Kaymakamı Bilal Bozdemir, Belediye Başkanı Hidayet Kılınç ve ilçe protokolü tarafından karşılanan Vali Pehlivan, Şeref Defterini imzaladıktan sonra, İlimiz Anamur İlçesinde 06.05.2023 Cumartesi günü saat 10:30 sıralarında meydana gelen şiddetli fırtına ile birlikte oluşan hortum nedeniyle meydana gelen hasar ve zararlar ile bu zararların karşılanmasına yönelik olarak yürütülen çalışmalar hakkında detaylı bilgiler aldı.


Ardından Vali Pehlivan ve beraberindeki heyet fırtına ve hortumdan zarar gören yerlerde incelemelerde bulundu.

Valimiz Ali Hamza Pehlivan, İlimiz Anamur İlçesinde şiddetli fırtına ile birlikte oluşan hortum nedeniyle Fatih, Sultan Alaaddin ve Akarca Mahallelerinde zarar gören sera, ev ve işyerlerinde incelemelerde bulundu. Vatandaşlarımızın, tespit çalışmaları tamamlanan hasar ve zararlarıyla ilgili gerekli desteklerin sağlanacağını belirten Vali Pehlivan afetten zarar gören vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulundu.


Vali Ali Hamza Pehlivan, Suriye’nin El-Bab Bölgesinde Şehit Olan Uzman Çavuş Mehmet Karabulut’un Ailesine Taziye Ziyaretinde Bulundu

Valimiz Ali Hamza Pehlivan, Suriye El-Bab Bölgesinde, 05.05.2023 Cuma günü görevini ifa ederken kalp krizi geçirerek hastaneye kaldırılan ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olan Uzman Çavuş Mehmet Karabulut’un İlimiz Anamur İlçesinde bulunan ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Ziyarette, Şehidimiz Mehmet Karabulut ve bütün şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim okundu, dualar edildi. 

Vali Pehlivan, Şehidimizin eşi Aysun Karabulut, annesi Nazmiye Karabulut ile babası Mustafa Karabulut ve yakınlarına taziyelerini, sabır ve başsağlığı dileklerini iletti.


Vali Ali Hamza Pehlivan, Anamur İlçemizde Depremzede Vatandaşlarımızı Ziyaret Etti

Valimiz Ali Hamza Pehlivan, deprem bölgesinden İlimize gelerek Anamur İlçemiz, Özel Eğitim Merkezi Komutanlığı’nda misafir edilen afetzede vatandaşlarımızı ziyaret etti.
 
Vali Pehlivan, vatandaşlarımız ile görüşerek ihtiyaç ve taleplerini dinledi, geçmiş olsun dileklerini iletti, depremde yaralananlara acil şifa, vefat eden yakınları için başsağlığı diledi. Vali Pehlivan, Özel Eğitim Merkezi Komutanlığı’nda misafir edilen depremzede vatandaşlarımızın sağlık, gıda, giyim, eğitim ve diğer tüm ihtiyaçlarına yönelik sunulan hizmetler ile ilgili Merkez Komutanı Albay Taner Tükel’den bilgiler aldı.
 

Vali Ali Hamza Pehlivan, Anamur İlçesinde Yapım Aşamasında Bulunan Kılıç Tarım’ı Ziyaret Etti


Valimiz Ali Hamza Pehlivan, Anamur İlçesinde 2 yıl önce yanan ve akabinde yeniden yapımına başlanan Kılıç Tarım’a ait Entegre Meyve İşleme Tesis inşaat alanında incelemelerde bulundu.

Vali Pehlivan, Anamur İlçesinde bulunan diğer meyve işleme tesislerinde 150 kişi istihdam eden ve tamamlandığında 350 kişiye daha iş istihdamı sağlayacak olan tesis hakkında Ali Haydar Kılıç’tan bilgiler alarak, kolaylıklar diledi.

12 bin metrekare alan üzerine kurulacak olan tesis, faaliyete geçtiğinde, 4 kıtada 35 ülkeye bölgemizde yetişen ve tesiste işlenecek olan ürünlerden ihraç edilmesi planlanmaktadır.


Anamur İlçesindeki inceleme ve ziyaretlerin ardından Vali Ali Hamza Pehlivan, Bozyazı İlçesinin Tekeli Mahallesinde vatandaşlarımızla bir araya geldi.


Vali Pehlivan, Tekeli Mahallesi’nde vatandaşlarımızla çay eşliğinde sıcak bir sohbet gerçekleştirdi, Tekeli Mahalle Muhtarı Süleyman Fidan, Gözce Mahalle Muhtarı Baran Aksoy ve Gözsüzce Mahalle Muhtarı Ahmet Yıldız ve köy sakinleri ile bir süre sohbet ederek hasbihalde bulundu  

Vali Pehlivan, İlimizde yürütülmekte olan belli başlı kamu yatırımları hakkında bilgiler paylaştı, Mahalle Muhtarlarının ve vatandaşlarımızın taleplerini dinledi, birlik ve beraberliğin önemini vurguladı.


Vali Ali Hamza Pehlivan, son olarak Aydıncık İlçesinin Hürriyet Mahallesinde vatandaşlarımızla bir araya geldi. 


Vali Pehlivan, Hürriyet Mahallesi’nde vatandaşlarımızla çay eşliğinde sıcak bir sohbet gerçekleştirdi, Aydıncık Kaymakamı Muhammet Kılıçaslan, Aydıncık Belediye Başkanı Ferat Aktan, Hürriyet Mahalle Muhtarı Mehmet Ali Ay ve Eskiyürük Mahalle Muhtarı Abdurrahman Sandaltepe ve köy sakinleri ile bir süre sohbet ederek bilgi alışverişinde bulundu.  

Vali Pehlivan, İlimizde yürütülmekte olan belli başlı kamu yatırımları ve tarımsal faaliyetler hakkında bilgiler paylaştı, Mahalle Muhtarlarının ve vatandaşlarımızın taleplerini dinledi, birlik ve beraberliğin önemini vurguladı.

Vali Pehlivan’a yapmış olduğu ziyaret ve incelemelerde; Anamur Kaymakamı Bilal Bozdemir, Bozyazı Kaymakamı Tuncay Topsakaloğlu, Aydıncık Kaymakamı Muhammet Kılıçaslan, Aydıncık Belediye Başkanı Ferat Aktan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Necip Çarıkcıoğlu, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Oğuz Bavbek, Anamur Özel Eğitim Merkezi Komutanı Albay Taner Tükel, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Hüseyin Özgür Yalçın, İl Tarım ve Orman Müdürü Arif Abalı eşlik etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır