Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yağmur ve Fırtınaya Rağmen Mersinlilerle buluştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yağmur ve Fırtınaya Rağmen Mersinlilerle buluştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, adayı olduğu Cumhur İttifakının seçim mitingleri kapsamında Mersin’de halka seslendi. Miting öncesi yağmur ve fırtına yaşanan Mersin’de, miting alanını dolduranlar buna rağmen alanı terk etmezken, sabah saatlerinde ise Anamur’dan da seraları, iş yerlerini yıkan fırtına ve hortum haberi geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına Anamur’a geçmiş olsun dilekleri ile başlarken, üreticinin müsterih olmasını […]

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, adayı olduğu Cumhur İttifakının seçim mitingleri kapsamında Mersin’de halka seslendi.

Miting öncesi yağmur ve fırtına yaşanan Mersin’de, miting alanını dolduranlar buna rağmen alanı terk etmezken, sabah saatlerinde ise Anamur’dan da seraları, iş yerlerini yıkan fırtına ve hortum haberi geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına Anamur’a geçmiş olsun dilekleri ile başlarken, üreticinin müsterih olmasını istedi.

Millet Bahçesi yanındaki alanda gerçekleşen mitingde Erdoğan, bu alana, Mersin’e çok geldiğini, en son 1 yıl önce burada olduğunu ve Mersinlileri çok özlediğini, yine bu alanda çok açılış yaptıklarını vurguladı.

Alanın coşkusu içinde büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimler içinde halktan söz aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında ayrıca, Mersin’e güvendiğini, laf değil icraat peşinde olduklarını vurgulayarak, “Mersin’in önünde kendisi ve ülkesi için yeni bir fırsat var. Bu fırsat 14 Mayıs seçimleridir. Birileri Mersinlinin iradesini çantada keklik görüyor. Bugüne kadar Mersin’de tuğla üstüne tuğla koymamış, bir gönle dokunmamış olanlar, Mersinliyi kurşun asker zannediyor. Bizim zenginlik olarak gördüğümüz Mersin’in farklılıklarını, varlıklarının sermayesi haline getirenler, sizleri hiçe sayıyor. Halbuki biz, Mersin’in kendisine yapılan her esere, her hizmete vefasını çok iyi biliyoruz. Mersin’de hep icracı arkadaşlarımızı görevlendirmemizin sebebi de budur. Çünkü biz, laf değil icraat peşindeyiz. Mersin’in tercihi Türkiye yüzyılı…”

Mersin’de 80 Bin kişinin alanı doldurduğunu söyleyen Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:

Kayseri’de bugün katılım neydi biliyor musunuz? 135 bin. Şimdi Mersin’in de resmi rakamlarını aldım. Hamdolsun, 80 bin. Demek ki gümbür gümbür sandığa gidiyoruz. Tabii bütün ahbap, eş, dost, inşallah onları da sandığa götüreceğiz. Bu bir varlık seçimidir. Bu seçimde teröristlere ülkeyi bırakmayacağız. Bay bay Kemal’in PKK’lı dostları varsa, bizim de milletimiz var. Ben buradan Mersin’in komşuları Karaman’a, Niğde’ye, hemen karşımızdaki Kıbrıs’a da selamlarımızı gönderiyorum. İnşallah en kısa sürede bu şehirlerimizi de ziyaret edecek, hasret gidereceğiz. Salı günü de inşallah Adana’da olacağız. Türkiye’nin 81 vilayetinin her birinin bizim kalbimizde ayrı bir yeri var.

Rabbime beni böyle bir ülkenin evladı kıldığı için ne kadar hamdetsem azdır. Mersin gibi bir şehrin yoldaşı ettiği için hamdediyorum. Tabii Mersin’in, ülkemizin tarımında, sanayisinde ticaretinde ayrı bir yeri var. Bizim dev bir liman şehrimiz Mersin. Sıradan bir yer değil. Hepsinden önemlisi Mersin’in, ülkemizin insan zenginliğinin tüm renklerini bünyesinde barındıran özelliğiyle kalplerimizde ayrı bir yeri var. Biz Mersin’i Yörük’üyle, Arap’ıyla, Kürt’üyle hangi kökenden olursa olsun tüm insanlarıyla seviyoruz. Kardeşlerim biz yaratılanı yaratandan ötürü seviyoruz. Bizim dinimizde ayrım yok. Bizim dinimizde üstünlük ancak Allah’a olan yakınlıktadır. Biz Mersin’i Sünni’siyle, Alevi’siyle hangi inanca mensup olursa olsun, tüm insanlarıyla seviyoruz. Biz Mersin’i serada çalışan çiftçisiyle, fabrikada alın teri döken emekçisiyle, limanda yük indirip bindiren işçisiyle, ormanı yaşatan köylüsüyle seviyoruz. Mersin, tüm bu vasıflarıyla kardeşlik şehri unvanını hak ediyor. Şu karşımdaki azamete bakıyorum. Şu güzelliğe bakıyorum. Aman ya Rabbi. Ne güzellik bu. Mersin tüm bu değerleriyle tarihten bugüne, bugünden geleceğe işte burada olduğu gibi köprü kuruyor.

Bu fırsat 14 Mayıs seçimleridir. Biz Türkiye Yüzyılını Mersin’le birlikte inşa etmek istiyoruz. Biliyorsunuz birileri Mersinlinin iradesini çantada keklik görüyor. Bugüne kadar Mersin’de tuğla üstüne tuğla koymamış, bir gönüle dokunmamış olanlar Mersinliyi kurşun asker sanıyor. Mersin’in bizim zenginlik olarak gördüğümüz farklılıklarını, varlıklarının sermayesi haline getirenler, sizleri hiçe sayıyor. Halbuki biz Mersin’in kendisine yapılan her esere, verilen her hizmete vefasını çok iyi biliriz. Mersin’de hep icracı arkadaşlarımızı görevlendirmemizin sebebi de budur. Çünkü biz laf değil icraat peşindeyiz.

“Pazar günü sandığa gidip oyunuzu kullanacağınız zaman, lütfen şu gerçekleri aklınızdan çıkarmayın. Bu seçim birileri için bay bay Kemal’i cumhurbaşkanı yapma, CHP’ye seçim kazandırma, yanındaki partileri mutlu etme seçimi değildir. Bu seçim, ülkemizde uzun süredir farklı görünümlerle defalarca denenip de bir türlü milletin sinesini, bizim kararlılığımızı aşamayan senaryoların bir kez daha devreye alınma teşebbüsüdür. Bölücü örgütün güdümündeki partinin canhıraş bir şekilde bay bay Kemal’i desteklemesinin sebebi budur. Kandil, bay bay Kemal’i niçin destekliyor? Kandil’deki terörist başları niçin destekliyor? Kandil’den bu zat için her gün yeni bir destek mesajı gelmesinin sebebi budur. Her fırsatta CHP tabanına, İYİ Parti tabanına, Saadet tabanına hakaret eden HDP’lilerin, birden başımıza en büyük Kemalci kesilmesinin sebebi budur. Darbeci FETÖ’cülerin devletin başına çökmek için heyecanlanmalarının sebebi budur. Avrupa’daki, Amerika’daki medya kuruluşlarının, devlet kurumlarının Türkiye seçimlerinde açıkça taraf tutmalarının sebebi budur. İşte kardeşinize onların bu denli saldırmalarının sebebi de budur. Ülkede ne kadar devlet ve millet düşmanı, LGBT’ci çeşitli görünümler altında yıkıcı faaliyet yürüten varsa, hepsinin ‘Bay bay Kemal’ demesinin sebebi budur. CHP LGBT’ci mi? İYİ Parti LGBT’ci mi? HDP LGBT’ci mi? Bunların yanlarındaki de LGBT’ci mi? Fakat AK Parti’ye LGBT sokulamaz. MHP’ye, LGBT sokulamaz. Cumhur İttifakı’na LGBT sokulamaz. Çünkü bizde aile kurumu kutsaldır. Biz aile kurumumuza leke sürdürmeyiz. Ne Kılıçdaroğlu’nun, ne masadaki güya milliyetçi ortağının, ne diğerlerinin ne de CHP’nin herhangi bir yöneticisinin bunların hiçbirine sesi çıkıyor mu? Çıkmıyor. Kendi şehirlerine hizmet etmek dışında her şeyi yapan şehir şehir dolaştırılarak sahne verilen belediye başkanları var ya. Onların da sesi çıkmıyor. Kılıçdaroğlu’nu seçtirmek için gece gündüz çalışan medya kuruluşları bırakın ses çıkarmayı, terör örgütlerine methiyeler diziyor. Koalisyon masası, adeta teslimiyet masası haline dönüşmüş durumda.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır