HORTUM, ANAMUR’U VURDU, 13 KİŞİ YARALANDI

HORTUM, ANAMUR’U VURDU, 13 KİŞİ YARALANDI

Mersin’in Anamur İlçesinde etkili olan hortum, tarım alanlarına zarar verirken, 13 kişide çeşitli nedenlerle yaralandı. Mersin Valiliği konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti, “Anamur İlçemizde, 06.05.2023 Cumartesi günü saat 10:30 sıralarında meydana gelen şiddetli fırtına ile birlikte oluşan hortum nedeniyle ilk belirlemelere göre 100 civarında muz serasının zarar gördüğü, bazı ev ve işyeri binalarının […]

Mersin’in Anamur İlçesinde etkili olan hortum, tarım alanlarına zarar verirken, 13 kişide çeşitli nedenlerle yaralandı.

Mersin Valiliği konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti, “Anamur İlçemizde, 06.05.2023 Cumartesi günü saat 10:30 sıralarında meydana gelen şiddetli fırtına ile birlikte oluşan hortum nedeniyle ilk belirlemelere göre 100 civarında muz serasının zarar gördüğü, bazı ev ve işyeri binalarının cam ve çatılarında, yol kenarlarındaki ağaçlarda ve taşıtlarda hasar oluştuğu tespit edilmiştir.

Meydana gelen hortumdan dolayı can kaybımız yoktur. On üç vatandaşımız hafif şekilde yaralanmış olup, hayati tehlikeleri bulunmamaktadır.

Olayın yaşandığı andan itibaren AFAD, Emniyet, Jandarma, Belediye, İtfaiye ve 112 Acil Sağlık ekiplerimiz sahada görevlendirilmiş olup; Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından hasar ve zarar tespit çalışmalarına başlanmıştır.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır