Operasyonlarda 50 Silah ile 278 Aranan Şahıs Yakalandı

Operasyonlarda 50 Silah ile 278 Aranan Şahıs Yakalandı

Mersin’in Akdeniz İlçesinde yapılan operasyonlarda, 50 silah ile aranan 278 kişi yakalandı. Öte yandan yüklü miktarda da uyuşturucu ele geçirildi. Yapılan açıklamaya göre, Mersin’in Akdeniz İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonlar sonucu; 44 adet ruhsatsız tabanca, tabancalara ait 139 fişek, 3 kurusıkı tabanca, 3 pompalı tüfek toplam 50 adet silah ele geçirilerek gerekli işlemler yapıldıktan […]

Mersin’in Akdeniz İlçesinde yapılan operasyonlarda, 50 silah ile aranan 278 kişi yakalandı. Öte yandan yüklü miktarda da uyuşturucu ele geçirildi.

Yapılan açıklamaya göre, Mersin’in Akdeniz İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonlar sonucu; 44 adet ruhsatsız tabanca, tabancalara ait 139 fişek, 3 kurusıkı tabanca, 3 pompalı tüfek toplam 50 adet silah ele geçirilerek gerekli işlemler yapıldıktan sonra ilgili adli mercilere gönderildi.

Uyuşturucu ile mücadele kapsamında yapılan çalışmalarda 150 gr esrar, 50 gr eroin, 85 gr metamfetamin, 4,7 gr kokain ve 725 adet sentetik hap ele geçirildi.

           Mala karşı suçlara yönelik yapılan operasyonlar ve alınan tedbirler sonucunda 35 faili meçhul hırsızlık olayı aydınlatıldı, çalıntı 1 otomobil, 8 motosiklet, 2 elektrikli bisiklet ve 1 bisiklet yakalanarak sahiplerine teslim edildi.

            Alınan tedbirler ve kontroller sonucu 42359 şahsın GBT kaydı soruldu, kayıtların tetkikinde çeşitli suçlardan aranan 278 şahıs yakalandı ve sevk edildikleri adli makamlarca 84 şahıs tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

         Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız aralıksız devam edecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır