Tarihi eser kaçakçılığında 2 şüpheli yakalandı

Tarihi eser kaçakçılığında 2 şüpheli yakalandı

Mersin İl Jandarma Komutanlığı ekipleri yaptıkları takip sonucu (2) şüpheliyi tarihi eserlerle birlikte yakaladı.Jandarma ekipleri; tarihi eser kaçakçılığı suçunu önlemek amacıyla yaptığı çalışmalar sonucunda Tarsus İlçesinde (2) şüphelinin elinde çokça tarihi eser bulunduğu ve satmak için müşteri arayışında olduğunu tespit etti. Şüphelileri yakalamak ve tarihi eserleri ele geçirmek amacıyla operasyon düzenleyen Jandarma (2) şüpheliyi yakalayarak […]

Mersin İl Jandarma Komutanlığı ekipleri yaptıkları takip sonucu (2) şüpheliyi tarihi eserlerle birlikte yakaladı.
Jandarma ekipleri; tarihi eser kaçakçılığı suçunu önlemek amacıyla yaptığı çalışmalar sonucunda Tarsus İlçesinde (2) şüphelinin elinde çokça tarihi eser bulunduğu ve satmak için müşteri arayışında olduğunu tespit etti. Şüphelileri yakalamak ve tarihi eserleri ele geçirmek amacıyla operasyon düzenleyen Jandarma (2) şüpheliyi yakalayarak gözaltına aldı.
Operasyon düzenlenen adreslerde yapılan arama ise Roma dönemine ait olduğu değerlendirilen (120) adet tarihi esere el kondu. Tarihi eserler incelenmek üzere Mersin Müze Müdürlüğüne teslim edildi.
Yakalanan (2) şüpheli işlemleri tamamlanmak üzere Jandarma Komutanlığına götürüldü.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır