SERKAN TULTAK
SERKAN  TULTAK
ulku@radyoulku.com
AYLAR ÖNCE YAZMIŞTIM; MERSİN ÇOK KARIŞTI
  • 0
  • 15
  • 10 Nisan 2023 Pazartesi
  • +
  • -

Aylar önce birçok kez kaleme aldığım yazılarda, Mersin’in artan nufüs ile beraber karıştığını, sorunlarının arttığını vurgulamıştım. Geçen zamanda gördüm ki, günün her saati silahlı kavgaların olduğu, çok sayıda trafik kazalarının yaşandığı, hemen hemen her yerde karşımıza uyuşturcu maddenin etkisinde bir şahsın karşımıza çıktığına şahit oluyoruz. “Mersin acaba suç şehri mi yapılmak isteniyor” başlıklı yazımda artan […]

Aylar önce birçok kez kaleme aldığım yazılarda, Mersin’in artan nufüs ile beraber karıştığını, sorunlarının arttığını vurgulamıştım.

Geçen zamanda gördüm ki, günün her saati silahlı kavgaların olduğu, çok sayıda trafik kazalarının yaşandığı, hemen hemen her yerde karşımıza uyuşturcu maddenin etkisinde bir şahsın karşımıza çıktığına şahit oluyoruz.

“Mersin acaba suç şehri mi yapılmak isteniyor” başlıklı yazımda artan silahlanmaya, artan kavgalara, göçle gelen sığınmacıların kural tanımamazlığına dikkat çekmiştim.

Maalesef giderek çekilmez bir şehir oluyoruz.

Hele hele nükleer santral inşaatı ve Rusya-Ukrayna savaşı ile başlayan gelişler; son olarak yaşadığımız deprem felaketi ile gelen vatandaşlarımızla beraber kent kilitlendi.

***

Mersin Emniyeti, tüm birimleri ile oldukça başarılı operasyonlara imza atıyor.

Onların haklarını her zaman teslim ettik.

Operasyonlarda görüyoruz ki, silah, yüklü miktarda uyuşturucu, kaçakçılık ürünleri, sahte alkol, sigara ele geçiriliyor.

Tam bir geçiş noktasıyız.

Her anlamda her şeyin olduğu bir kent Mersin.

Ama bu iyi anlamda değil.

***

Trafik keşmekeş…

Asayiş ise tam olarak berkemal değil.

Nufüs yoğun…

Düzen ve denetim ise yetersiz

Serkan TULTAK

10.04.2023 serkantultak@gmail.com

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır