Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

Deprem Yardımlarını Çalan Şahıslar Yakalandı

Deprem Yardımlarını Çalan Şahıslar Yakalandı

Mersin Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliğine ekipleri, H.B isimli şahsın şikayeti doğrultusunda; Kahramanmaraş ili Afşin ilçesindeki depremzedeler için kullanılmak üzere AFAD’ a teslim edilmesi gereken piyasa değeri yaklaşık 1.000.000,00 TL olan, 15 ton Ayçiçek Yağı, 5 ton pirinç ve 5 ton mercimek  toplamda 25 ton gıda malzemelerinin lojistik firması aracılığıyla bulunan şoför yönetimindeki tıra yükletilerek gitmesi gereken yere gitmediği ve araca ve içerisindeki malzemelerin akıbetinin bilinmediği hususunda ki müracaata istinaden yapılan çalışmalarda;

          Mersin’de PTS – KGYS ve malzemelerin yüklendiği yer ve çevresinde ayrıca aracın ilimiz sınırlarını terk ettiği son mevkii de dahil temin edilebilen güvenlik kamera görüntüleri içeriğinde yapılan kapsamlı inceleme neticesinde;         

         Bahse konu tıra yüklenen müracaata konu malzemelerin Mardin ve Batman il merkezi ile ilçelerinde bulunan 4 farklı depoya 5 farklı tır ile aktarıldığı tespit edilerek tespit edilen G.I, D.Ö F.E ve O.İ. isimli şahısların yakalanması sağlanmış, şikâyete konu malzemeler bulunmuş olup, Müştekiye teslimi sağlanmıştır.

        Ayrıca yapılan araştırmalarda olayı gerçekleştirdiği değerlendirilen asıl şahıslar olarak B.Ç ve S.D isimli şahıslar da yakalanmıştır.

      Yakalandıktan sonra Adli Mercilere sevk edilen G.I, D.Ö. isimli şahıslar Cumhuriyet Savcılığınca serbest, F.E. Adli Kontrol şartı ile Serbest kalmış, O.İ  B.Ç ve S.D isimli şahıslar tutuklanarak cezaevine teslim edilmişlerdir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN