Deprem Dolandırıcılarına DİKKAT

Deprem Dolandırıcılarına DİKKAT

Deprem Bölgelerinden Mersin’e getirilen yararılar için yardım toplama bahanesi ile vatandaşların iyi niyetini suiistimal eden fırsatçılara karşı Mersin İl Sağlık Müdürlüğünden uyarı geldi. Müdürlükten yapılan açıklamada, kötü niyetli kişilerin hastanelerdeki yaralı depremzedeler için yardım toplama adı altında fırsatçılık yaptığına dikkat çekilerek, “Deprem bölgelerinden ilimizdeki yataklı sağlık tesislerine nakledilen yaralıların tüm ihtiyaçları devletimiz tarafından karşılanmaktadır. Alınan […]

Deprem Bölgelerinden Mersin’e getirilen yararılar için yardım toplama bahanesi ile vatandaşların iyi niyetini suiistimal eden fırsatçılara karşı Mersin İl Sağlık Müdürlüğünden uyarı geldi.

Müdürlükten yapılan açıklamada, kötü niyetli kişilerin hastanelerdeki yaralı depremzedeler için yardım toplama adı altında fırsatçılık yaptığına dikkat çekilerek, “Deprem bölgelerinden ilimizdeki yataklı sağlık tesislerine nakledilen yaralıların tüm ihtiyaçları devletimiz tarafından karşılanmaktadır. Alınan duyumlara göre bazı kötü niyetli kişilerin evlere ve iş yerlerine giderek sağlık tesislerinde tedavileri devam eden depremzedeler için yardım topladığı tespit edilmiştir. Depremzedelere ayni bağış yapmak isteyen vatandaşlarımız il merkezinde valiliğimiz, ilçelerde kaymakamlıklarımız bünyesinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına ve AFAD İl Müdürlüğüne başvurabilirler” denildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır