Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

Okullar yarı yıl tatiline girdi

Okullar yarı yıl tatiline girdi

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı 1. Kanaat Dönemi, Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan’ın katılımı ile Akdeniz Cengiz Topel Ortaokulu’nda düzenlenen karne töreniyle sona erdi.
     

Çocukların karnelerini Mersin Valisi ve İl Mili Eğitim Müdürü teslim ederken törende, öğrencilere birer kitap hediye edildi.
     

İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca törende, “Biz eğitimciler için öğrenci demek evlat demektir. Öğrencilerimizin bu mutlu günlerinde yanlarında olmak, onlara karnelerini vermek bizim için büyük mutluluk. Bu sene evlatlarımıza karneleriyle birlikte birer de kitap hediye ediyoruz. Onların kitaplarla dost olmaları, okumaları ve kendilerini geliştirmeleri eğitimcilerin en büyük hedeflerindendir. Kıymetli velilerimize buradan seslenmek istiyorum, öğrencilerimizi notlarıyla değil yüreklerindeki sevgiyle, güzel ahlaklarıyla değerlendirelim. Her bir evladımız bizim geleceğimizdir. Bu bilinçle onların üzerinden sevgimizi, şefkatimizi, ilgimizi asla eksik etmeyelim. Tüm meslektaşlarıma, evlatlarıma ikinci dönem esenlikle buluşmak üzere iyi tatiller diliyor, tüm eğitim camiamızı saygıyla selamlıyorum.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN