YOLDA YÜRÜYEN KIZLARA BİR CİSİM ATAN ŞAHISLAR TUTUKLANDI

YOLDA YÜRÜYEN KIZLARA BİR CİSİM ATAN ŞAHISLAR TUTUKLANDI

Yolda yürüyen 3 genç kıza, motosikletle geçerken bir cisim atarak Hatice Aslan’ın yaralanmasına yol açan 2 şüpheli şahıs yakalandı. Adliyeye sevk edilen 2 şüpheli tutuklandı. Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, “Mersin’in Mezitli İlçesinde meydana gelen olayda, motosikletli 2 şüphelinin, yolda yürüyen 3 genç kıza attıkları bir cisimle 1 kişinin yaralanmasına yol açtıkları belirlenmiştir. Olayın […]

Yolda yürüyen 3 genç kıza, motosikletle geçerken bir cisim atarak Hatice Aslan’ın yaralanmasına yol açan 2 şüpheli şahıs yakalandı. Adliyeye sevk edilen 2 şüpheli tutuklandı.

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, “Mersin’in Mezitli İlçesinde meydana gelen olayda, motosikletli 2 şüphelinin, yolda yürüyen 3 genç kıza attıkları bir cisimle 1 kişinin yaralanmasına yol açtıkları belirlenmiştir. Olayın ardından Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri tarafından yapılan titiz çalışmalar sonucunda  2 kişi gözaltına alınmıştır. Şüpheli şahısların AK ve B. K. Başsavcılığımızda alınan beyanları sonrası TCK . nun md.86/2,3-e uyarınca Silahtan sayılan eşya ile yaralama suçundan sevk edildikleri Sulh Ceza Hâkimliğince haklarında TUTUKLAMA kararı verilmiştir” Denildi.  

SOSYAL MEDYA İÇİN YAPMIŞLAR

Şüphelilerin, son zamanlarda sosyal medyada gündeme gelen ve çeşitli isimlerle yapılan chalange / meydan okuma için bunu yaptıkları ileri sürüldü.

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ’DE AÇIKLAMA YAPTI

18.11.2022 günü motosikletli 2 kişi, yolda yürüyen kız öğrencinin yüzüne bir cisim atarak yaralanmasına sebep olan motosikletli 2 şüpheli şahsın yakalama çalışlarıyla ilgili olarak;

     Mersin Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğümüz bünyesinde kurulan 150 kişilik özel ekibin,  yaptığı çok yönlü ve detaylı çalışmalarla 740 kamera görüntüsünün titizlikle incelenmesi neticesinde olayın şüphelilerin (A.K.), ve (B.K.) olduğu tespit edildi. Şüpheli şahısların adreslerine yapılan operasyonda olayda kullandıkları motosikletle birlikte kıskıvrak yakalandılar. Olay şüphelisi şahısların, tanınmamak için kask taktıkları ve kamera görüntülerini yanıltmak amacıyla sürekli motosikleti kullanıcı ve yolcu kısmında yer değiştirdikleri tespit edildi. Şüpheli şahısların alınan ilk ifadelerinde suçlarını ikrar ederek, şaka maksatlı içerisinde su bulunan balonu attıklarını beyan etmişlerdir. Yakalanan şahıslar yapılan işlemlerin ardından adli mercilere sevk edildiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır