MTSO’DA SEÇİMLER YAPILDI

MTSO’DA SEÇİMLER YAPILDI

Mersin Ticaret ve Sanayi Odasında (MTSO), Meslek Komitesi Üyesi ve Meclis Üyesi Seçimleri yapıldı. Dört isimin adaylıklarını açıkladığı seçimlerde, mevcut Başkan Ayhan Kızıltan ile Ufuk Maya ve İsa Çani kendi gruplarından çıkamadılar. Mevcut Başkan Ayhan Kızıltan 32. Grupta 6 oyla seçimi kaybetti fakat 40. Grupta ortağı olduğu firma ile seçimi kazanarak meclis üyesi oldu ve […]

Mersin Ticaret ve Sanayi Odasında (MTSO), Meslek Komitesi Üyesi ve Meclis Üyesi Seçimleri yapıldı. Dört isimin adaylıklarını açıkladığı seçimlerde, mevcut Başkan Ayhan Kızıltan ile Ufuk Maya ve İsa Çani kendi gruplarından çıkamadılar. Mevcut Başkan Ayhan Kızıltan 32. Grupta 6 oyla seçimi kaybetti fakat 40. Grupta ortağı olduğu firma ile seçimi kazanarak meclis üyesi oldu ve Başkanlık iddiası devam ediyor.

Radyo Ülkü Haber Merkezi / Haberci Gazetesi – Hediye Eroğlu’nun haberi

Zaman zaman tansiyonun yükseldiği seçimlerde 41 grupta toplam 15 bin 367 seçmen oy kullandı. Seçimler sonunda 115’i Meclis Üyesi olmak üzere toplam 271 Meslek Komitesi Üyesi ile Yedek Üyeleri seçimi yapıldı.

YÖNETİM SEÇİMİ 11 KASIM’DA

Takvime bağlı olarak 11 Kasım’da Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu asil ve yedek Üyeleri, Disiplin Kurulu, TOBB Delegeleri seçimi yargı gözetiminde Oda Hizmet Binasında yapılacak. Ardından yeni oluşan Oda Meclis en yaşlı üyenin başkanlığında yapacağı ilk toplantısında Meclis Başkanı, Başkan Yardımcıları ve Katip Üye ile Bütçe ve Hesapları İnceleme Komisyonu Üyelerinin seçimini gerçekleştirecek.

12 Kasım Cumartesi günü ise 41 Meslek Komitesi gün boyu toplanarak Komite Başkanları ve Başkan Yardımcılarının seçimini gerçekleştirecek. Yargı gözetiminde yapılan seçimlerin askı ve itiraz süreçleri sonrasında 16 Kasım’da seçim sonuçları kesinleşmiş olacak. Son olarak Yönetim Kurulu yapacağı ilk toplantısında kendi arasındaki görev dağılımını yapacak ve seçimler tamamlanmış olacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır