Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

TEFECİLERE ŞAFAK OPERASYONU: 16 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

TEFECİLERE ŞAFAK OPERASYONU: 16 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince ekonomik olarak zor duruma düşen vatandaşlara yüksek faizli para vererek mağdur eden, 40 farklı müştekinin beyanları doğrultusunda toplamda yaklaşık 40 milyon TL haksız kazanç sağlayan, “Tefecilik” suçu işleyen  17 şahısın yakalanmasına yönelik teknik takipli projeli ve eş zamanlı operasyon yapılmıştır.

Şüphelilerin yakalanması, gözaltına alınması ve delillerin toplanması amacıyla ikamet ve işyerlerine yönelik eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi. Yapılan operasyonda şüpheliler H.E. – I.E – F.E – F.E -R.E- L.E- S.Ş- O.O- H.P- M.Ö -E.Ö- M.O- N.U yakalanarak gözaltına alındı.

Yapılan aramalarda çok sayıda dijital materyal, çek senet, çelik kasa ve doküman ele geçirildi. Gerçekleştirilen operasyonda M.Ö – A.E – S.K – F.Ç isimli şüpheliler ikamet ve işyerlerinde temin edilemediğinden yakalanmalarına yönelik çalışmalar devam ediyor.

Yapılan operasyonda 16 şahıs yakalanmış, çok sayıda senede el konulmuş, 1 şüphelinin yakalanması çalışması devam etmektedir. Yapılan aramalarda;

     23 adet tapu belgesi

     33 adet senet,

     1 adet çek,

     19 kimlik fotokopisi,

     1 adet ajanda,

       toplam 23.100 TL nakit paraya el konulmuştur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN