Abdülhamid Han Sondaj Gemisi Mavi Vatan’a Açıldı

Abdülhamid Han Sondaj Gemisi Mavi Vatan’a Açıldı

Mersin’in Silifke İlçesi Taşucu Limanında bir süredir hazırlık çalışmaları yapılan Abdülhamid Han Sondaj Gemisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle görev yerine uğurlandı. GÖREV YERİ, YÖRÜKLER 1 KUYUSU Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugün Abdülhamid Han Gemisi’ni Akdeniz’e yolcu ediyoruz. Ülkemizde ilk petrol bulunan yer bundan 135 yıl önce İskenderun’du. Bu defa da ‘Ya Allah Bismillah’ […]

Mersin’in Silifke İlçesi Taşucu Limanında bir süredir hazırlık çalışmaları yapılan Abdülhamid Han Sondaj Gemisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle görev yerine uğurlandı.

GÖREV YERİ, YÖRÜKLER 1 KUYUSU

Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugün Abdülhamid Han Gemisi’ni Akdeniz’e yolcu ediyoruz. Ülkemizde ilk petrol bulunan yer bundan 135 yıl önce İskenderun’du. Bu defa da ‘Ya Allah Bismillah’ diyerek Gazipaşa’nın 55 km. açığındaki Yörükler – 1 kuyusuna uğurlayacağız.” Diye konuştu.

TÜM DİKKATLER ÜZERİNDE

Fatih, Kanuni ve Yavuz’un  ardından teknik özellikleri ile öne çıkan ve filonun 4. gemisi olan Abdülhamid Han, sadece Türkiye’nin değil, dünyanında dikkatle izlediği bir göreve başlıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır