Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

Kızaklı Zulada 105 Kilo Eroin Ele Geçirildi

Kızaklı Zulada 105 Kilo Eroin Ele Geçirildi

Mersin Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce zehir tacirlerinin yakalanmasına yönelik yapılan  operasyonel çalışmada;

İran’dan gelip Türkiye üzerinden Avrupa ülkelerine sevkiyatı planlanan 200 ayrı takoz halinde paketlenmiş toplamda daralı ağırlığı 105 kilogram gelen EROİN maddesini kömür taşıyan tırla Avrupa ülkelerine ulaştırmak isteyen zehir tacirlerinin zulası Mersin Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan  operasyonla yakalandı.

Operasyonda  zehir tacirlerinin 105 kilo Eroin’i  polise yakalatmamak için tırın dorsesinde, demir bölmelerinin iç kısımlarında kızaklı zula tekniği kullansalar da hassas burunlu narkotik  köpeği ANKA, uyuşturucu maddenin yerini tespit etti. Tespit edilen uyuşturucu madde saklanıldığı yerden demir bölme kırılarak çıkartıldı. Yapılan aramalarda zuladan ilk etapta 183 paket 96 kilo eroin bulunmuş olup daha sonra aramalarını derinleştiren narkotik ekipleri, hassas burunlu  narkotik köpeği ANKA ve X-RAY cihazlarında daha detaylı yapılan aramalarda yeni zulalar bulunarak toplamda 200 takoz paket halinde 105 kilo EROİN maddesi ele geçirildi.  Operasyonda yakalanarak gözaltına alınan O.H. isimli şüpheli şahısın adli işlemlerin ardından adli mercilere sevk edilecektir.

Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız aralıksız devam edecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN