SICAK HAVAYA DİKKAT! VALİLİK UYARDI

SICAK HAVAYA DİKKAT! VALİLİK UYARDI

Mersin Valiliği, önümüzdeki bir hafta boyunca kentimizde yaşanacak sıcak hava dalgası ile ilgili uyarı yaptı. Valilikten yapılan uyarıda göre şunlar kaydedildi: Önümüzdeki bir haftalık süre zarfında hava sıcaklıklarının Mersin İlimiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği, rüzgârın 21.07.2022 Perşembe günü dahil olmak üzere kuvvetli olacağı (40-60 km/saat) tahmin edilmektedir. Bildirilen hava sıcaklıkları, nem ve rüzgâr gibi […]

Mersin Valiliği, önümüzdeki bir hafta boyunca kentimizde yaşanacak sıcak hava dalgası ile ilgili uyarı yaptı.

Valilikten yapılan uyarıda göre şunlar kaydedildi:

Önümüzdeki bir haftalık süre zarfında hava sıcaklıklarının Mersin İlimiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği, rüzgârın 21.07.2022 Perşembe günü dahil olmak üzere kuvvetli olacağı (40-60 km/saat) tahmin edilmektedir. Bildirilen hava sıcaklıkları, nem ve rüzgâr gibi meteorolojik verilere bakıldığında, ilimizde orman yangını riskinin en üst seviyeye çıktığı değerlendirilmektedir.

Orman yangınlarının önlenmesi ve mücadelede etkinliğin sağlanması amacıyla Valiliğimizce yayınlanan “2022/5 Sıra Sayılı Genel Emir” ile 31.08.2022 tarihine kadar ormanlık alanlara girişler yasaklanmış ve alınacak tedbirler sıralanmıştır.

Orman Yangınları konusunda belirlenen kurallara uyulması konusunda azami hassasiyet gösterilmesi büyük önem arz etmektedir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır