217 HIRSIZLIK ŞÜPHELİSİ YAKALANDI

217 HIRSIZLIK ŞÜPHELİSİ YAKALANDI

Mersin Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık ve Yankesicilik Büro Amirliği ekiplerinin yapmış oldukları çalışmalar neticesinde;   İl Merkezimizde 2022 yılı son 2 aylık dönemde Evden Hırsızlık, İşyerinden Hırsızlık, Otodan Hırsızlık, Yankesicilik ve Kapkaç olaylarına bakıldığında 154 olay aydınlatılmış ve olaylara karıştıkları tespit edilen 217 şüpheli yakalanarak Adli Mercilere sevk edildi. Ayrıca evden hırsızlık olayları […]

Mersin Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık ve Yankesicilik Büro Amirliği ekiplerinin yapmış oldukları çalışmalar neticesinde;

  İl Merkezimizde 2022 yılı son 2 aylık dönemde Evden Hırsızlık, İşyerinden Hırsızlık, Otodan Hırsızlık, Yankesicilik ve Kapkaç olaylarına bakıldığında 154 olay aydınlatılmış ve olaylara karıştıkları tespit edilen 217 şüpheli yakalanarak Adli Mercilere sevk edildi. Ayrıca evden hırsızlık olayları % 36 oranında azaltıldı.

Kapkaç olaylarını gerçekleştiren şüphelilerin tamamı yakalanarak aydınlanma oranı %100 olarak gerçekleşti ve yankesicilik olayları %38 oranında azaltılarak %90’ı aydınlatıldı.

Çarşı ve Mahalle Bekçilerimizin yapmış oldukları uygulamalar özellikle evden hırsızlık olaylarını gerçekleştiren şüpheli şahıslar için caydırıcı bir etken olmuş ve hırsızlık olaylarının azaltılmasında önemli rol oynamıştır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır