“7 Dilde Sınav Seçeneği 2018 Yılından Bu Yana Uygulanmaktadır”

“7 Dilde Sınav Seçeneği 2018 Yılından Bu Yana Uygulanmaktadır”

Mersin Valiliği, motorlu taşıt sürücülerine yönelik uygulanan e-Sınav ile ilgili sosyal medyada yapılan paylaşımlar hakkında açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: “Sosyal medya (twitter) ortamında Mersin İlimizde motorlu taşıt sürücülerine yönelik e-Sınav Uygulamaları ile ilgili olarak; konunun esasını yansıtmayan, yanlış algılamalara yol açabilecek mahiyette yapılan paylaşım hakkında açıklamada bulunma ihtiyacı hasıl olmuştur. Millî Eğitim Bakanlığı […]

Mersin Valiliği, motorlu taşıt sürücülerine yönelik uygulanan e-Sınav ile ilgili sosyal medyada yapılan paylaşımlar hakkında açıklamalarda bulundu.

Yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Sosyal medya (twitter) ortamında Mersin İlimizde motorlu taşıt sürücülerine yönelik e-Sınav Uygulamaları ile ilgili olarak; konunun esasını yansıtmayan, yanlış algılamalara yol açabilecek mahiyette yapılan paylaşım hakkında açıklamada bulunma ihtiyacı hasıl olmuştur.

Millî Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce; Merkezi Sistem Sınavları Yönergesi ve Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu (MTSK) e-Sınav Uygulama Kılavuzu hükümleri doğrultusunda hazırlanan e-Sınav uygulama otomasyon sisteminde, yabancı uyruklu adaylar için Arapça, Çince, İngilizce, Almanca, Fransızca, Farsça ve Rusça olmak üzere adayın tercih edeceği dil ile sınava katılma imkanı sunulmuştur.

Dil seçimi adayın kayıtlı olduğu Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu yetkilileri tarafından adayın talebi doğrultusunda sınav randevusu aşamasında yapılmaktadır. Bu uygulama, 2018 yılından bu yana devam etmektedir.

Mersin İlimizde gerçekleştirilen motorlu taşıt sürücülerine yönelik sınavlara ilişkin bütün iş ve işlemler bahse konu mevzuat hükümleri doğrultusunda yapılmaktadır.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır