Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

TÜM RENKLERİYLE TÜRKİYE BAŞLIYOR

TÜM RENKLERİYLE TÜRKİYE BAŞLIYOR

Tüm Renkleriyle TÜRKİYE bir kardeşlik hikayesi basın tanıtım toplantısını Mersin Gazeteciler Cemiyetinde gerçekleştirdi.Proje tasarımını Gökhan Esmer ve Genel Koordinatörlüğünü Gazeteci Yazar Ufuk Cavlı’ nın yaptığı proje ekibinde 66 dansçı, 14 teknik, 10 proje ve 10 müzik ekibi olmak üzere 100 kişilik dev ekiple Türkiye turnesine çıkacak.


Proje ekibinde;
Medya Danışmanı Ebru Gezer
Halkla İlişkiler Direktörü Sezen Şen
Mali Danışman Özcan Demir
Genel Sanat Yönetmeni Murat Bal
Sanat Danışmanı Emrah Tok
Müzik Prodüksiyon Modelite Prodüksiyon Ali Coşan
Batudans Akademi İbrahim Sağır Bulunuyor.
Dijital Medya Direktörlüğünde Ertuğrul Tohma
Kurumsal İlişkilerde İçimizdeki Sanat Derneği Başkanı Tuncay Torun,
Anlatım ve Hikaye Yazar Oğuz Göl,
Basın ve Sunumda Tuğba Yürük,
Işık ve Ses Yönetmenliğinde ise Murat Kurukafa görev alıyor.


Projenin jeneriğinde kullanılan rap şarkısını ise Rap müziğin sevilen ismi Clemency seslendirdi.
İçerisinde bulunduğumuz orta doğu coğrafyası olmak üzere hemen hemen tüm ülkelerde insanların din, dil, ırk, renk, mezhep, siyasi vb. konularda bölündüğünü ve kardeş duygulardan uzak bir yaşam sürdüğünü görmekteyiz. Bu tür durumların ülkelerin varlığını tehlikeye sokmakla beraber, toplum olma olgusunu ortadan kaldırmakta ve buna bağlı olarak ta kültürel miras kaybını sağlamaktadır. Özellikle komşu ülkelerimizde yaşanan kargaşa ve iç karışıklıkların ülkemizde rol almamasının tek nedeni var. O da bizim Kürdümüz, Arabımız, Lazımız, Çerkezimiz, Romanımız, Boşnağımız ile Müslüman, Hristiyan, Musevi açıkçası dini, dili mezhebi görüşü hiç farketmeden birlik, berberlik ve kardeşlik ruhu ile bu toprklarda geçmişten beri yaşamamızdır. Bu projeyi hazırlamamızdaki yegane temelde işte bu olguların daha fazla perçinlenmesi ve her daim yüreklerde sıcak tutulmasıdır. Çünkü bizi biz yapan bu değerler aynı zamanda bizi dünyada ayrıcalıklı kılan değerlerdir. Ve birliğe, beraberliğe, kardeşliğe bu kadar ihtiyaç duyulan bir zamanda kültürel mirasımız olan bu bağlılığımızı halkımıza yansıtmak ülkemiz ve dünyaya yıkılmaz bir medeniyetin hikayesini anlatacaktır.


Dünyada emsali olmayan ve ilk olacak olan projemiz içerisinde Türkiye Cumhuriyeti’ nde bu güne dek birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhu ile yaşayan ve yaşayacak olan Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Roman, Boşnak halklarının nüfus sayısından , örf ve adetlerine, günlük yaşantılarından, gelenek göreneklerine kadar her bir özelliklerini anlatmaktayız. Bunun yanında halk oyunları dans ve koreografi ekibi ile bu kültürleri pekiştirmekteyiz. Farklı kültüre sahip yörelerin aynı sahnede, aynı anda oyun sergilemesi ise birlik ve beraberlik mesajımızı vermektedir.


Müslüman, Hristiyan, Musevi gibi dini görüşe sahip halkımızın nüfus sayılarını, istatistikleri, ülkemizdeki ibadethanelerini anlatmakta ve birliğimizin ilelebet sürmesi adına ortak dua edilmektedir. Bunun yanında Sema ve Semah gösterisinin de olacağı sahnemizde aynı anda, aynı sahnede ve aynı seste ‘’Sema ve Semah’’ın yer alması ile dünyaya ülkemiz adına yine birlik beraberlik ve kardeşlik mesajı vermekteyiz. Gösterimiz içerisinde ayrıca özel hazırlanmış 3 adet drama ve röportajlar ile ülke birliğini dünyaya yansıtmaya devam edeceğiz.
Binlerce yıldır bu topraklarda nam salmış, dünyaya birlik ve berberlik olgusunda örnek olmuş bir milletiz. Bu özelliğimizi dünyaya yansıtabilmek ve neden yıkılmaz bir toplum olduğumuzun mesajını vermeyi amaçladık. Biz bu toprakların sahibi ve yegane mirasçısıyız. Çünkü biz; Türk’ü, Kürdü, Romanı, Lazı, Çerkezi, Boşnakı, Müslümanı, Hristiyanı, Musevisi ile dini, dili, nefesi ve sesi ile ‘’TÜM RENKLERİYLE TÜRKİYEYİZ…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN