Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

MERSİN POLİSİN’DEN FETÖ/PDY  OPERASYONU

MERSİN POLİSİN’DEN FETÖ/PDY  OPERASYONU

Mersin Limanı içerisi kırmızı hat olarak anılan bölgede, konteynır kapılarını açmaya çalışan şüpheliler( S.G.) ve (F.Ç.) görevliler tarafından yakalanmış, yapılan çalışmalarda şüphelileri alana tır dorsesinde gizlice girmesini sağlayan tır şoförü (Z.C.) yakalandı.

           Mersin Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmada şüphelilerin İtalya’ya gidecek olan yük gemileri aracılığı ile ülke dışına illegal yollardan çıkmaya çalıştıkları ve şüphelilerden (S.G.) ile (F.Ç.) nin FETÖ/PDY terör örgütü üyeliğinden haklarında kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu ve kamu görevinden ihraç edilmiş oldukları tespit edildi.

          Tahkikat devamında; FETÖ/PDY terör örgütü üyelerinin yurt dışına kaçmasını organize eden ve şahısları Gaziantep ilinden Mersin’e getirerek burada tır şoförüne teslim ettiği anlaşılan (H.E.) isimli şahıs Osmaniye ili Düziçi İlçesinde gözaltına alınarak Müdürlüğümüze getirilmiştir.

          Yapılan kapsamlı çalışmalarda kaçırma işini organize eden (H.E.) isimli şahsın Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nda hizmetli olarak çalışan (E.Ç.) isimli şahıs ile  irtibatlı olduğu, cezası kesinleşen FETÖ/PDY terör örgütü üyesi şahısları illegal yollardan ülke dışına çıkartmaya çalıştıkları tespit edilen (E.Ç.) isimli şahıs Ankara İlin de yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Dosya kapsamında işlemleri tamamlanarak Adli Makamlara sevk edilen 5 şüpheliden 3’ü tutuklandı.

  1. şüpheli, adli kontrol şartıyla ve yurtdışı yasağı ile  serbest bırakıldı.

1 Şüphe ev hapsi ve yurtdışı yasağı ile serbest bırakıldı.

Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız aralıksız devam edecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN