Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

MERSİN’DE DEAŞ OPERASYONU: 3 GÖZALTI

MERSİN’DE DEAŞ OPERASYONU: 3 GÖZALTI

ABD Büyükelçiliği TEM Daire Başkanlığının Mersin Emniyet Müdürlüğüne gönderdiği yazıda ABD vatandaşı olan E. J. isimli şahsın Ankara Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürlüğünde alınan ifadesi ile başlayan operasyonel çalışma ile eşi Lübnan asıllı ABD ve Ürdün vatandaşı olan Abu Malik Kod isimli M.A.L. isimli şahsın Mersin’in Akdeniz ilçesinde ikamet ettiği tespit edilmiş olup konuyla ilgili olarak Mersin Emniyet Müdürlüğünce yapılan operasyonda, ikamette yapılan arama neticesinde; M.A.L.- M.E.E. (DEAŞ içerisinde maaşlı olarak çalıştığı tespit edilen) ve Ö.E.S. (DEAŞ içerisinde internet üzerinden iletişim irtibatı sağladığı tespit edilen) isimli 3 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmış ve şahıslara ait dijital materyallere el konulmuştur.

Yakalanarak gözaltına alınan ve tamamlanan işlemlerinin akabinde Adli Mercilere Sevk edilen 3 şüpheliden; M.A.L. isimli şüpheli şahıs tutuklanmış olup diğer (2) şüpheli ise Adli Kontrol Kararı ile Serbest bırakılmıştır.

Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız aralıksız devam edecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN