‘İstasyon Mersin’in Açılışı Gerçekleştirildi

‘İstasyon Mersin’in Açılışı Gerçekleştirildi

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Hizmet Binası çatısı altındaki “Mersin Endüstriyel Tasarım ve KOBİ Danışmanlık Merkezi (Atölye 1886)”nde hayata geçen ‘İstasyon Mersin’in açılışı Vali Ali İhsan Su’nun katılımlarıyla gerçekleşti Açılışta yaptığı konuşmasında dünyanın çok hızlı bir değişim içerisinde olduğunu vurgulayan Vali Su, bu değişime ve gelişime ayak uydurmanın önemine işaret ederek; “Kodlama, yazılım, yapay […]

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Hizmet Binası çatısı altındaki “Mersin Endüstriyel Tasarım ve KOBİ Danışmanlık Merkezi (Atölye 1886)”nde hayata geçen ‘İstasyon Mersin’in açılışı Vali Ali İhsan Su’nun katılımlarıyla gerçekleşti

Açılışta yaptığı konuşmasında dünyanın çok hızlı bir değişim içerisinde olduğunu vurgulayan Vali Su, bu değişime ve gelişime ayak uydurmanın önemine işaret ederek; “Kodlama, yazılım, yapay zeka, dijitalleşme, yalın üretim, otomasyon gibi konuların her biri günümüzde çok önemli hale geldi.” dedi.

İlimiz genelinde her alanda gerekli çalışmaların sürdürüldüğünü ifade eden Vali Su; “Valilik olarak sektörlerimizle, odalarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla ciddi bir çalışma içerisindeyiz. Örneğin kentimizde Teknoloji Geliştirme Bölgemizde yapılan yazılımlar dünyaya pazarlanıyor. Girişimcilik Merkezi’miz var. Tarımda da tarım teknoparkı kuruluyor. İnşaat aşaması 3 ay sonra bitecek. Organize Sanayi Bölgesi içerisinde Türkiye’de 3.’sü kentimizde kurulan olan model fabrika uygulamasını da başlattık.”

“Her sektörde ve alanda teknolojiyi yakalamak için gayret sarf ediyoruz ve sarf etmeye devam edeceğiz. Rekabetin çok yüksek olduğu bir dönemde kendimize yer açabilmek için bu çabayı göstermek zorundayız.” ifadelerini kullandı. Vali Ali İhsan Su, konuşmasının sonunda İstasyon Mersin’in hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek ülkemize ve ilimize hayırlı olmasını diledi.

Mersin’deki farklı topluluklar, STK’lar, işletmeler, girişimciler ve gazeteciler için ortak bir çalışma ve bilgi paylaşım alanı olmayı hedefleyen İstasyon Mersin, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Milletlerarası Ticaret Odası (ICC), Habitat Derneği ve Mersin Ticaret ve Sanayi Odası iş birliği ile hayata geçiriliyor.

Açılış törenine, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Gülten Kış, Mersin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı, İlçe Belediye Başkanları, il müdürleri, MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan, MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol, TOBB, ICC ve Habitat Derneği yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır