Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

HABERCİ GAZETESİNE İKİNCİ SALDIRI

HABERCİ GAZETESİNE İKİNCİ SALDIRI

Mersin’de yayın yapan Haberci Gazetesine ikinci kez saldırı düzenlendi.

İlk gün, maskeli gençlerin tehditlerine maruz kalan gazete çalışanlarına, ertesi gün daha kalabalık bir grup tehditler eşliğinde yumurtalı ve boyalı saldırıda bulundu.

CHP’nin gençlik yapılanması ile Mersin Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ çalışanları oldukları iddia edilen grup, “yalan haber” yapıldığını savundular; ancak kamuoyunun tüm kesimlerinden tepki aldılar.

Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Yüksel Ekici, yaptığı açıklamada, “Bugün bir saldırıya uğradık. Hiç de hoş olmayan, demokrasiye yakışmayan ve özellikle kendilerine yakıştıramadığım bir partinin, bir genç grubun bunu yapması çok daha üzücü. Onları yönlendirenleri şiddetle kınıyorum. Bugün bizim başımıza gelen olay sadece bize değil basın özgürlüğüne bir saldırı olarak nitelendirilsin. Gerekli yerlere mesaj olsun. Şikayetçi olduk. Zaten artık kamuoyuna mal olmuş bir olay. Emniyetimiz de gerekli girişimleri yaptı, incelemeleri sürüyor. Sonucu inşallah adalet belirler. Bu saldırıların iyi tarafı da var. Yayın politikamızın doğruluğunu ispatlayan bir davranış. Sosyal demokrat geçinen insanların hak ve adalet anlayışını da gözler önüne sermesi açısından ibretlik bir olaydır” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN