Başkan Kılınç’tan Pankartlı Hatırlatma: “Bu Yol Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Sorumluluk Alanındadır.”

Başkan Kılınç’tan Pankartlı Hatırlatma: “Bu Yol Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Sorumluluk Alanındadır.”

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Mersin Büyükşehir Belediyesinin sorumluluk alanında bulunan yollardan çok fazla şikayet gelmesi üzerine bozuk yollara pankart asarak Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne hatırlatmada bulundu. 19 Mayıs Caddesi, Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi, Çevre Yolu ve İskele Mahallesinde uzun süredir alt yapı çalışması gerçekleştiren Mersin Büyükşehir Belediyesinin çalışmaları bir türlü sonlandıramaması ve yağmurla birlikte yolların […]

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Mersin Büyükşehir Belediyesinin sorumluluk alanında bulunan yollardan çok fazla şikayet gelmesi üzerine bozuk yollara pankart asarak Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne hatırlatmada bulundu.

19 Mayıs Caddesi, Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi, Çevre Yolu ve İskele Mahallesinde uzun süredir alt yapı çalışması gerçekleştiren Mersin Büyükşehir Belediyesinin çalışmaları bir türlü sonlandıramaması ve yağmurla birlikte yolların iyice kullanılamaz hale gelmesi Anamurluları isyan ettirdi. Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanında bulunan yollardan sürekli şikayet aldıklarını belirten Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç : “Hem Anamurlu hemşehrilerimiz hemde bizler Mersin Büyükşehir Belediyesine ait yollardan şikayet almaktan yorulduk. Her gün onlarca vatandaşımız belediyemize başvurarak çalışma yapılan yollarla ilgili şikayetini bildiriyor. Her müracata buranın Büyükşehir Belediyesine ait olduğunu söylüyoruz ancak vatandaşımız bizden çözüm üretmemizi bekliyor. Biz daha önce İlçe belediye meclisinde Büyükşehir Belediyesine ait olan ancak acilen yapılması gereken yolların Anamur Belediyesi tarafından yapılabilmesi için karar aldık. Bunu da Büyükşehir Belediyesine ilettik. Ancak kendileri bunu uygun görmediler, biz yaparız dediler. Fakat ne bizim yapmamıza müsaade ediyorlar ne de kendileri yapıyorlar. Mersin Büyükşehir Belediyesinin hem buradaki yetkililerine hemde Mersin’de ki ilgililere defalarca bu yolu biran önce yapmaları konusunda uyarıda bulunduk. Ancak bir senedir somut bir adım göremedik. Bizde pankart asarak dikkatlerini çekmek istedik. Umarım pankartlı hatırlatmamız işe yarar ve yollar biran önce yapılarak vatandaşımızın mağduriyeti giderilir dedi.

“İş Yaparken Çok Yavaş, Pankart Sökerken Çok Hızlılar”

Anamur Belediyesine bağlı ekipler tarafından asılan pankartların 1 saat içerisinde Mersin Büyükşehir Belediyesine bağlı itfaiye araçları ile söküldüğünü belirten Belediye Başkanı Hidayet Kılınç: “Mersin Büyükşehir Belediyesi bir hizmeti hayata geçireceğin de kaplumbağa hızında ilerliyor. Ancak iş pankart sökmek olduğunda aynı belediyenin hızına yetişilmiyor. Bakın biz bu pankartları dün gece yarısı astık. Hiç bir görevini takip etmeyen Mersin Büyükşehir Belediyesi bizim ekibimizi takip ederek pankartları 1 saat içerisinde sökmüş. Pankartı sökmelerini çok önemsemiyoruz ancak aynı hızı görevlerini yerine getirirken de görmek istiyoruz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır