MERSİN’DE HIRSIZLIK %50 AZALDI

MERSİN’DE HIRSIZLIK %50 AZALDI

Mersin Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliğince yapılan çalışmalarda; İl Merkezimizde son yıllarda hırsızlık olaylarında yaklaşık %50 oranında azalış meydana gelmiştir.          Evden ve iş yerinden hırsızlık olaylarında aydınlanma oranı %50’nin üzerine çıkarıldı. 2021 yılı 11 aylık dönemde hırsızlık olayına karışan 2167 şüpheli hakkında gerekli adli işlem yapıldı. Şüpheli şahıslardan ele geçirilen ziynet […]

Mersin Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliğince yapılan çalışmalarda; İl Merkezimizde son yıllarda hırsızlık olaylarında yaklaşık %50 oranında azalış meydana gelmiştir.

         Evden ve iş yerinden hırsızlık olaylarında aydınlanma oranı %50’nin üzerine çıkarıldı. 2021 yılı 11 aylık dönemde hırsızlık olayına karışan 2167 şüpheli hakkında gerekli adli işlem yapıldı. Şüpheli şahıslardan ele geçirilen ziynet eşyaları, cep telefonları, paralar ve elektronik eşyalar sahiplerine teslim edildi.

         Suçun önlenmesi ve şüphelilerin yakalanmasında ilimizde bulunan KGYS ve PTS gibi sistemlerinin etkin bir şekilde kullanılması, ekiplerimizin olay yeri ile sınırlı kalmadan şüpheli şahısların olay yerlerine geliş gidiş güzergâhlarında da çalışmalar yapmaları, suç bölgelerinin tespitinin yapılarak önleyici tedbirlerin alınması etkili olmuştur.

         Mersin halkının huzur ve güvenliği için gece gündüz çalışmalarımız devam etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır