EKMEĞİN GRAMI DÜŞTÜ, FİYATI ARTTI

EKMEĞİN GRAMI DÜŞTÜ, FİYATI ARTTI

Mersin’de il merkezi ve ilçelerinde faaliyet yürüten Fırıncılar Odası ve fırıncıların kayıtlı olduğu Esnaf Odalarından gelen ekmek fiyat tarifesi değişikliği için oluşturulan komisyon toplantısında ekmek maliyetlerindeki artışın yüzde 50’yi geçtiğine vurgu yapıldı. Yapılan açıklamaya göre, 3 Aralık 2021 tarihinde artan girdi maliyetleri ve zamlar ile ilgili yapılan görüşmeler neticesinde ekmek fiyatına zam yapıldığı belirtilirken açıklamada […]

Mersin’de il merkezi ve ilçelerinde faaliyet yürüten Fırıncılar Odası ve fırıncıların kayıtlı olduğu Esnaf Odalarından gelen ekmek fiyat tarifesi değişikliği için oluşturulan komisyon toplantısında ekmek maliyetlerindeki artışın yüzde 50’yi geçtiğine vurgu yapıldı.

Yapılan açıklamaya göre, 3 Aralık 2021 tarihinde artan girdi maliyetleri ve zamlar ile ilgili yapılan görüşmeler neticesinde ekmek fiyatına zam yapıldığı belirtilirken açıklamada şu ifadelere yer verildi: “200 gr somun ve pide ekmek 2,50 TL’den satılacaktır, bakkal bayi karı yüzde 14 olacak şekilde uygulanacaktır (2,10 TL’nin altında bayilere ekmek satışı yapılmayacaktır), bayat ve iade ekmek alınmayacaktır. Bütün üyelerimizin belirtilen hususlara hassasiyetle uyması ve uygulaması ayrıca denetimlerin bu yönde yapılacağı önemle duyurulur. Uymayanlara cezai işlem uygulanacaktır” denildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır