Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

Kırık Cep Telefonu İle Yaşlı Adamı Dolandıran Şahıs Yakalandı

Kırık Cep Telefonu İle Yaşlı Adamı Dolandıran Şahıs Yakalandı

Mersin İl Emniyet, Asayiş Şube Müdürlüğü Yandol Büro Amirliğine gelerek müracaat eden müşteki E.S.K. (67), özel aracı ile İlimiz Silifke caddesinde seyir halinde iken aracının aynası yol kenarındaki bir erkek şahsa çarptığını fark etmesi ile aracından inerek şahsın yanına gittiğini, şahıs aracın çarpması ile cep telefonunun yere düştüğünü ve camının kırıldığını beyan ederek zararının karşılaması için baskı yaptığı ve 800 TL para talep etmesi ile şahsa 800 TL ödeme yaptığını beyan ederek müşteki dolandırılmış olabileceği kanaati ile müracaat etmiştir.

          Yandol Büro Amirliği ekiplerimizce titizlikle yapılan kamera çalışmasında şüpheli şahsın kasıtlı olarak müştekinin aracına çarptığı ve öncesinde camı kırık cep telefonunu yere atarak camının kırıldığı izlenimi verdiği, ayrıca şahsın müşteki E.S.K.’ den önce yine aynı yöntemle Ş.K. (35) isimli şahsı da dolandırmaya çalıştığı tespit edildi.

          Olayı gerçekleştiren şüphelinin A.M. (40) isimli şahıs olduğu tespit edilirken,  şahsın benzer suçlardan bir çok suç kaydının olduğu anlaşılmıştır. Şüpheli A.M.’ nin Antalya ili Gazipaşa ilçesinde olduğu tespit edilmesi ile Gazipaşa ilçesinde yakalanması sağlanarak şahıs yakalandığı esnada olayda kullandığı camı kırık cep telefonu ele geçirildi.

         Şüpheli A.M.’nin SEGBİS ile ifadesi alınmış,  müştekinin 800 TL zararını banka hesap numarasına yatırmak sureti ile karşılamış olup; şüpheli A.M. yapılan işlemlerin ardından çıkarıldığı adli makamlarca adli kontrol şartı ile SERBEST BIRAKILDI.

Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız aralıksız devam edecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN