Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

Polis memuru hakaret nedeniyle mi intihar etti! Valilikten açıklama

Polis memuru hakaret nedeniyle mi intihar etti! Valilikten açıklama

Mersin Valiliği, polis memuru Nagehan Ekiz’in intiharı ile ilgili ortaya atılan iddialar hakkında bir açıklama yaptı.

İntihar vakıasının bazı mobingler sonucu olduğu iddiası gündeme gelirken, Nagehan Ekiz’in babası Adil Ekiz ise sosyal medyada yaptığı açıklamada, kızının intiharında bazı kişilerin sorumlu olduğunu, geçici görevli olduğu siyasi parti ilçe binasında hakarete maruz kaldığını ileri sürdü.

Valilikten yapılan açıklama ise şu şekilde:

Mezitli ilçe emniyet müdürlüğünde görevli polis memurumuz Nagehan Ekiz’in 26.09.2021 günü intihar etmesi hadisesi üzerine bazı medya organları ve sosyal medya platformlarında yapılan paylaşımlarla ilgili olarak;

Öncelikle Mezitli ilçe emniyet müdürlüğünde görevli polis memurumuzun intiharı hem emniyet teşkilatımızı hem de bizleri derinden üzmüştür.

27.08.2021 tarihinde Mezitli’de siyasi parti ilçe binasında görevli polis memurunun iki saatliğine izinli olduğu zaman zarfında merhume burada bir defaya mahsus görevlendirilmiştir.

Bu süre içerisinde ilçe binasında görevli sekreter hanımla bir nedenle karşılıklı diyalog sonrası Mezitli ilçe emniyet müdürlüğünde görevli şube müdürünün olaya müdahale etmesinden bir ay sonra vuku bulan intihar olayına herhangi bir belge, bulgu, inceleme ve merhumenin herhangi bir yazılı veya sözlü şikayetinin olmamasına rağmen sebep olarak gösterilmesi yönündeki sosyal medya değerlendirmeleri ve paylaşımları üzüntümüzü daha da artırmıştır.

Konu ile ilgili olarak merhumenin intiharından sonra Bakanlığımız emniyet emeklisi olan kıymetli babasının beyanları üzerine 27.09.2021 günü tüm yönleriyle hemen inceleme başlatılmıştır.

Merhumenin acılı ailesine ve polis teşkilatımıza baş sağlığı ve sabırlar dileriz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN