Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

Eski tıp fakültesi hastanesi, üniversite öğrencilerinin konaklayabileceği misafirhaneye dönüşüyor

Eski tıp fakültesi hastanesi, üniversite öğrencilerinin konaklayabileceği misafirhaneye dönüşüyor

Mersin Büyükşehir Belediyesince, eski tıp fakültesi hastanesinin üniversite öğrencilerinin konaklayabileceği misafirhaneye dönüştürüleceği bildirildi.

Fen İşleri Dairesi ekiplerinin yürüttüğü çalışmalar kapsamında, Akdeniz ilçesi İhsaniye Mahallesi’nde bulunan bina, 2 bin 172 metrekarelik alana sahip misafirhane ve 120 yatak kapasitesine sahip olacak. 3 ve 4’er kişilik odaların yer alacağı misafirhanede, özel gereksinimli bireylerin kullanımına uygun olacak şekilde birer kişilik 5 engelsiz oda da bulunacak. Sosyal Hizmetler Dairesinin sorumluluğunda olacak misafirhanenin 2022 yılı içerisinde tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor.

Dönüşüm çalışmaları süratle devam ediyor

Merkezde bulunan ve eskiden tıp fakültesi hastanesi olarak kullanılan binayı dönüştürmek için çalışmalarını sürdüren ekipler, ilk olarak iç duvarları yıkarak yeni pencere yerleri açtı. Misafirhane planına göre yeni duvarlar örülen binaya elektrik boruları ve yangın borularını da döşeyen ekipler, ısı yalıtımı için gaz beton kullandı. Hijyenik olması için oda içleri pvc ile kaplanıp, koridor ve ıslak zeminlere de seramik döşenecek. Çalışmaların son aşamasında asansör ve klima sistemleri yapılacak.

Sosyal alanları ile tam kapsamlı bir misafirhane

Misafirhanenin zemin katında revir, güvenlik odası, bavul odası, misafir odası, çamaşır odası, çay ocağı, yönetim odası, 2 adet grup çalışma odası ve kütüphane olacak. Yatakhane katının her birinde 7 oda yer alacak. Misafirhanede 25 adet 4 kişilik oda, 5 adet 3 kişilik oda, 5 adet birer kişilik engelsiz oda bulunacak. 4 kişilik odalar 32 metrekare, 3 kişilik odalar 25 metrekare, engelsiz odalar ise 13 metrekare olarak belirlendi. Teras katında ise 2 adet camekanlı kapalı oturma alanı ve 1 adet açık oturma alanı bulunacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN