Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

Toroslar’da ‘Geleneksel Karakucak Güreşleri’

Toroslar’da ‘Geleneksel Karakucak Güreşleri’

Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına Ayvagediği, Soğucak ve Gözne mahallelerinde düzenleyeceği ‘Geleneksel Karakucak Güreşleri’ ile renk katacak.

Ata sporu olan güreşi yaşatmak adına yapılan ve Mersinlilerin büyük ilgi gösterdiği etkinlikte bu yıl ‘Geleneksel Karakucak Güreşleri’ ve ‘Türkiye Yıldızlar Şampiyonası’nın 7’ncisi organize edilecek. Türkiye’nin dört bir yanından sporcuların, er meydanında boy göstereceği güreşlerin ilki 28 Ağustos Cumartesi günü saat 14.00’de Ayvagediği Mahallesi Futbol Sahasında minikler, yıldızlar ve büyükler kategorilerinde gerçekleştirilecek.

Zafer Bayramı kutlamaları, 29 Ağustos Pazar günü saat 14.00’de Soğucak Mahallesi Güreş Alanında, minikler ve yıldızlar kategorilerinde yapılacak 7. Geleneksel Karakucak Güreşleri ve Türkiye Yıldızlar Şampiyonası’nın ardından 30 Ağustos Pazartesi günü saat 14.00’de Gözne Mahallesi Güreş Alanında minikler, yıldızlar ve büyükler kategorilerinde yapılacak müsabakalar ile taçlanacak. Güreş müsabakalarında kategorilerinde dereceye girenlere madalya ve para ödülü verilecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN