Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

Erdemlili Yörüklerden yangın bölgesine hayvan desteği

Erdemlili Yörüklerden yangın bölgesine hayvan desteği

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli tarafından yangın afeti yaşanan bölgeler için başlatılan yardım kampanyasına, Mersin’in Erdemli ilçesindeki Yörükler 358 küçükbaş ve bir de büyükbaş hayvanla destek oldu. Erdemli Belediyesi koordinasyonunda “Toros Dağları’nda Yörüklerin dumanı tütüyor” temasıyla Toroslar’daki Yörük yurtlarından toplanan hayvanlar dualar ile Manavgat’a gönderildi.

Uğurlama töreninde konuşan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “Manavgat’ta, Antalya’da, Muğla’da yangından zarar gören insanlarımızın zararlarını karşılamak adına genel başkanımızın talimatıyla Erdemli halkının teveccühü ile Erdemli halkının desteği ile 358 tane küçükbaş hayvanımızı, bir tane de büyükbaş hayvanımızı biraz sonra inşallah Manavgat’a yollayacağız. Orada zarar gören insanlarımızın zararları en güzel şekilde en iyi şekilde karşılanacak. Zaten Erdemli halkının kadirşinaslığı belli, 358 tane hayvanı belediyemizin kesesinden tek kuruş bedel ödemeden, tek kuruş para çıkmadan sadece vatandaşlarımızın katkılarını biz ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Ben destek olan, gayret sarf eden mesai arkadaşlarıma Erdemli halkına huzurlarınızda binlerce kere teşekkür ediyorum” dedi.

Uğurlamaya katılan Mersin Milletvekili Baki Şimşek de, “Bu milleti yıkmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. Yörük çadırının dumanı tütüyor. Bizim insanımız her türlü doğal afette, her türlü acıda devletinin milletinin yanında. Ve Erdemli’deki Yörük ile Manavgat’taki Yörük, Aydın’daki Yörük, Muğla’daki Yörük arada bir fark yok. Bunlar inanın bu doğal afet karşısında belki bu kadar kısa süre içerisinde 358 tane küçükbaş hayvanlarını getirip belediyemize teslim ederek oradaki kardeşlerinin, belki hiç tanımadıkları, hiç görmedikleri insanların bir dirhem olsun yaralarına parmak basmak istiyorlar, merhem olmak istiyorlar. Ben hepsine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN