“Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı Kadın Mehteranlar Karşıladı”

“Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı Kadın Mehteranlar Karşıladı”

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar bir dizi inceleme ve ziyaretler gerçekleştirmek üzere Mersin’in Erdemli ilçesine geldi. Erdemli Belediye Meclisi’nde alınan karar ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın isminin verildiği parkın temel atma töreni gerçekleştirildi. Coşkunun hâkim olduğu programda, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı Erdemli Belediyesi Kadın Mehteran ekibi karşıladı. Kadın Mehteranların […]

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar bir dizi inceleme ve ziyaretler gerçekleştirmek üzere Mersin’in Erdemli ilçesine geldi.

Erdemli Belediye Meclisi’nde alınan karar ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın isminin verildiği parkın temel atma töreni gerçekleştirildi.

Coşkunun hâkim olduğu programda, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı Erdemli Belediyesi Kadın Mehteran ekibi karşıladı.

Kadın Mehteranların konserinin ardından parkın temsili temel atma töreni gerçekleştirildi.

Başkan Tollu, “Hedefimiz Bir”

Kıbrıs’la Türkiye’nin kaderinin bir olduğunu ifade eden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “Ülkemizin ve Kıbrıs’ın ilelebet kıyamete kadar hür ve bağımsız yaşaması için mücadele eden, ter döken, kan döken, bedel ödeyen kahraman gazilerimiz hepinizi saygıyla hürmetle muhabbetle selamlıyor, Cumhurbaşkanımızın Erdemlimizi şereflendirmesi münasebetiyle düzenlemiş olduğumuz bu mini programa teşriflerinizden dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum. Muhterem heyeti saygıyla, hürmetle, muhabbetle selamlıyorum. Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz diyorum efendim. Sayın Cumhurbaşkanımız bundan iki yıl önce Başbakan iken Toroslarımızı, Toroslar Dağlarımızı bu memleketimizi şereflendirmişlerdi. O zaman Sayın Cumhurbaşkanımıza şunu söylemiştik. İnşallah buradan gazilerimizin ve büyüklerimizin duasıyla Sayın Cumhurbaşkanımız Başbakan iken ağırlar iken yolcu ederken dedik ki inşallah ilk seçimde sizi Allah’ın izniyle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı olarak karşılayacağımıza zerre kadar endişemiz yok diye buradan uğurlamıştık. Yüce yaradana binlerce kez şükürler olsun ki özü bizden sözü bizden bizim gibi düşünen Türk dünyasının bekası için gayret sarf eden çok muhterem Cumhurbaşkanımızı Cumhurbaşkanı olarak ağırlamaktan dolayı bir kez daha yüce mevlaya binlerce kere şükür ediyor ve Sayın Cumhurbaşkanımızı şükranla, minnetle, saygıyla bir kez daha yâd ediyoruz. Hoş geldiniz, şerefler verdiniz .” diye konuştu.

Milletvekili Baki Şimşek, “ Başkan Tollu’yu Tebrik Ediyorum”

Yapılan çalışmalardan duyduğu memnuniyeti ifade eden Mersin Milletvekili Baki Şimşek, “Ben, Sayın Belediye Başkanımızı kutluyorum burada, özellikle Kıbrıs’tan gelen hemşerilerimizin de yoğun şekilde yaşadığı bir bölgeye, Sayın Cumhurbaşkanımızın isminin yaşatılacağı bir parkı temelini atıp inşallah yakın zamanda da bitirmesini temenni ediyorum. Ben tebrik ediyorum teşekkür ediyorum şükranlarımı sunuyorum. 1974 Kıbrıs barış harekâtında kahramanca mücadele eden gazilerimizin şehit olan kahramanlarımızın önünde saygıyla eğiliyorum.” diye konuştu.

Vali Su, “Var Gücümüzle Çalışmaya Devam Edeceğiz”

Çalışmalara aralıksız devam edeceklerini ifade eden Mersin Valisi Ali İhsan Su, “Ben inanıyorum ki tarihimizden, geçmişimizden, ecdadımızdan ilham alarak hem Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz hem de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Devleti, her iki devletimiz de ilelebet kıyamete kadar yaşayacaktır. Biz de yaşamak için, onu onları çağdaş uygarlık seviyesine çıkartmak için, üstüne çıkartmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

“Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’dan Ortak İrade Vurgusu”

Programda konuşan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ortak irade vurgusunda bulundu. Cumhurbaşkanı Tatar, “Cumhurbaşkanı seçilmem dolayısıyla da bildiğiniz gibi yeni bir siyaset oluşmuştur. O yeni siyasetin temelinde artık Kıbrıs’ta federal temelde bir çözüm değil yan yana yaşayan iki ayrı egemen, bağımsız devlet. Neden çünkü o federasyon meselesinin içinde bir takım tuzaklar ve oyunlar olduğunu zaten hepimiz öğrenmiş bulunmaktayız. Aramızdaki bağların her zaman olduğu gibi daha da geliştirmesi, münasebetlerimizin artması, kurum ve kuruluşlar hükümetler devletin en üst tepesinden her noktasına kadar aramızda ki bağların iletişimin diyalogun sürekli olarak arttırılması gerektiğini o bakımdan ortak değerlerimizin oluşumundan gösterdiğimiz iradenin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır