Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

MERSİN LİMANINDA 463 KG KOKAİN ELE GEÇİRİLDİ

MERSİN LİMANINDA 463 KG KOKAİN ELE GEÇİRİLDİ

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, gece saatlerinde Mersin Limanında 463 kilogram KOKAİN ele geçirildiğini açıkladı.


Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Muş: “”Bu gece Mersin Limanında Ticaret Bakanlığımıza bağlı Gümrük Muhafaza ekiplerimizin dikkatli çalışmaları neticesinde 463 kilogram kokain ele geçirilmiştir. Görevlerini başarıyla yerine getiren Gümrük Muhafaza ekiplerimi tebrik ediyorum. Zehir tacirlerine asla geçit vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Mersin Valiliği de yaptığı açıklama şunlar kaydedildi:

Mersin Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince yapılan analizde Ekvador’dan Mersin’de bir limana getirilen 5 konteyner riskli olarak değerlendirildi.

Limanda gerekli tedbirler alındı ve riskli konteynerler gemiden indirilerek x-ray taramasına sevk edildi. Tarama sonrasında muz yüklü konteynerlerden birinde şüpheli yoğunluğa rastlanmasının ardından bu konteyner arama hangarına alındı.

Narkotik dedektör köpeklerin de dahil edildiği aramada konteynerin orta bölümüne gizlenmiş 9 adet siyah renkli çanta tespit edildi. Bu çantalara dedektör köpeklerin tepki vermesinin ardından, çantalar bulundukları yerden çıkarılarak açıldı. Söz konusu çantalarda toplam 463 kilo ağırlığında, sıkıştırılmış halde 404 paket bulunduğu saptandı. Paketlerin içerisinden alınan numunenin analizi neticesinde ele geçirilen maddenin kokain cinsi uyuşturucu olduğu belirlendi.

Gümrük Muhafaza ekiplerinin başarılı operasyonu sonrasında ele geçirilen 463 kilo kokain ile bir önceki operasyonda ele geçirilen rekor miktardaki kokainin toplam ağırlığı 1 ton 763 kilogram oldu. Bir hafta içerisinde imza atılan iki dev operasyon sayesinde uyuşturucu kaçakçılarına ağır bir darbe indirildi.

Operasyon sonrasında Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde yürütülen soruşturmaya devam ediliyor.

Geçen hafta yine Mersin Limanında, Ekvator’dan gelen bir gemide, muz yüklü konteyner içerisinde 1 Ton 300 kg. kokain daha ele geçirilmişti.  

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN