Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

En Med Global Tekstilden açıklama:”İddialar asılsız”

En Med Global Tekstilden açıklama:”İddialar asılsız”

En Med Global Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Reşat Hamdi Yıldız, “Sadece bugün 1 Milyon 800 bin TL maaş ve hakediş ödemesi yaptık. Sadece Mart ayı alacağı olmasına rağmen belli bir grup tarafından eylem yapılıyor. Bunu çok manidar buluyoruz” dedi.

En Med Global Tekstil’de işçilerinin maaşlarını alamadığı gerekçesi ile yaptığı eylemle ilgili açıklama geldi.

“SADECE MART AYI VAR”
Serbest Bölgede toplanan ve eylem yapan işçilerin maaşları ve hakedişleri konusunda kısa bir gecikme olduğunu ancak olayın bu kadar büyümesine anlam veremediklerini ifade eden En Med Global Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Reşat Hamdi Yıldız, “Eylemi kasıtlı olarak büyütenler var. Mart ayı hakedişleri dışında hiç kimsenin alacağı olmadığı halde Belli bir grup olayı büyütmek istiyor. Biz maaş ve hakediş dağıtırken bu olayların devam etmesini kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Sadece bugün 1 Milyon 800 Bin TL maaş ve hakediş ödemesi yaptık” diye konuştu.

“ENGEL OLUYORLAR” Yıldız, “İnsanların hakedişlerini almasına bile engel olmaya çalışıyorlar. 480 çalışan ile üretmeye devam ediyoruz. İhracatla ülkemize katkı sağlamaya devam edeceğiz” diye konuştu.

“ÜRETMEYE DEVAM EDİYORUZ”

Yıldız, “Biz Dört fabrika da da üretime ara vermeden devam ediyoruz. 3 fabrika Serbest Bölge’de 1 Fabrika’da Tırmıl’da hizmete devam ediyor” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN