‘Kentlerde Sürdürülebilir Su Politikaları Zirvesi’

‘Kentlerde Sürdürülebilir Su Politikaları Zirvesi’

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, İzmir Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen ‘Kentlerde Sürdürülebilir Su Politikaları Zirvesi’ne katıldı. Türkiye’nin su gündeminin masaya yatırıldığı zirvede Başkan Seçer, su konusunda merkezi yönetimden bilim insanlarına kadar tüm insanlığa görev düştüğünü söyledi. Mersin Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, ‘Başka Bir Su Politikası Mümkün’ diyerek ortak bir vizyon geliştirmek için […]

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, İzmir Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen ‘Kentlerde Sürdürülebilir Su Politikaları Zirvesi’ne katıldı. Türkiye’nin su gündeminin masaya yatırıldığı zirvede Başkan Seçer, su konusunda merkezi yönetimden bilim insanlarına kadar tüm insanlığa görev düştüğünü söyledi.

Mersin Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, ‘Başka Bir Su Politikası Mümkün’ diyerek ortak bir vizyon geliştirmek için yola çıkan CHP’li 11 büyükşehir belediye başkanının katılımıyla Fuar İzmir’de gerçekleşen zirvede; iklim krizi, su konusu, kuraklık, su stresinin çözümüne yönelik bilgi paylaşımında bulunulurken, sürdürülebilir su politikaları gibi konularda da önemli değerlendirmeler yapıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen zirvenin ‘Su Yönetiminde Liderlik ve Politikalar’ başlıklı oturumda, 11 büyükşehir belediye başkanı su politikaları konusunu masaya yatırdı. ‘Katılımcı Bir Su Yönetim Modeli Oluşturmak’, ‘Tüm Kullanım Alanlarında Arzın Değil Talebin Yönetilmesi’, ‘Su Yatırımlarının Havza Ölçeğinde Planlanması’, ‘Doğanın Su Döngüsünün Korunması’ ile ‘Suyun Ekosistem ve Sektörler Arası Döngüsel Kullanımı’ olarak su yönetiminde 5 ilkesel değişikliğin önerildiği zirvede atılması gereken somut adımlar konuşuldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır