Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

‘Akdeniz’de kadın olmak’

‘Akdeniz’de kadın olmak’

Akdeniz Belediyesince, ‘8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ dolayısıyla, ‘Akdeniz’de kadın olmak’ isimli fotoğraf sergisi açıldı. Yoğun ilgi gören sergide üreten, çalışan emekçi kadınları yansıtan 44 fotoğraf sergilendi.

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen fotoğraf sergisine, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Kaymakam Muhittin Pamuk, KKTC Başkonsolosu Zalihe Mendeli, kurum müdürleri, kadın muhtarlar, siyasi parti, sivil toplum örgütü ve dernek temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

“Hakkınızı ancak kendiniz söke söke alabilirsiniz”

Gültak, serginin açılışında yaptığı konuşmada, “Çalışan tüm dünya kadınlarının, şehit annelerimizin ve şehit eşlerinin günü kutlu olsun. Sadece bir gün değil, 365 gün kadınlar günü ve anneler günü olsun. Maalesef hala kadına yönelik şiddet olayları var. Kadına şiddet, tahammül edilebilecek bir konu değildir. Toplumu öyle eğitmeliyiz ki ne kadına, ne hayvana ne de herhangi bir canlıya şiddet uygulanmamalı. Kadınlar, hayatın ve siyasetin içinde olmalı. Tabi bunu erkeklerden beklemeyin. Bu hakkınızı öncelikle istemeniz, mücadele ederek söke söke almanız gerekiyor. İnşallah bizden sonra Akdeniz’e gelecek olan belediye başkanı da bir kadın olur” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN