Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

MERSİN KISMEN NORMALLEŞTİ

MERSİN KISMEN NORMALLEŞTİ

Kademeli normalleşme sürecine giren Türkiye’de, her hafta güncellenecek risk haritasına göre iller bazında çeşitli kararlar alındı.

Turuncu rengi ile yüksek risk grubunda yer alan Mersin’de, cumartesi günü sokağa çıkma yasağı kalkarken, pazar günü devam edecek ve akşam 21 ile sabah 5 arası da kısıtlama sürecek.

Okullar Türkiye genelindeki ilkokullarda 8-12 sınıflarda eğitim öğretime açılırken, mevcut uygulama devam edecek ve liselerdeki yüz yüze sınavlar da yapılacak.

İŞ YERLERİ YÜZDE 50 KAPASİTE İLE AÇILDI

Yine Mersin’de Restoran, lokanta, kafeterya, tatlıcı, pastane, kıraathane, çay bahçesi gibi yerler, faaliyetlerini sabah 7 ile akşam 19 saatleri arasında, yüzde 50 kapasiteyle sürdürebilecek. Halı saha, yüzme havuzu ve benzeri tesisler ise kapalı kalmayı sürdürecekler.

65 yaş üstü ve 20 yaş altı grubundaki vatandaşlarımızla ilgili yasaklar sürerken, sokağa
çıkma süreleri ise artırılacak.

NİKAH VE GENEL KURULLARA SAAT VE KİŞİ SINIRI

Nikâh ve nikâh merasimi şeklindeki düğünler Mersin’de 50 kişiyi geçmemek ve bir saati aşmamak kaydıyla yapılabilecek. Sivil toplum örgütleri, meslek odaları, kooperatifler ve benzeri kuruluşların genel kurulları; katılımı 300 kişiyi geçmeyecek şekilde yapılabilecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN