Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

Liman İşleticisi MIP, tepkileri haklı çıkardı

Liman İşleticisi MIP, tepkileri haklı çıkardı

Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği, ‘Mersin Limanı Genişleme Projesi’nin Atatürk Parkına zarar vereceğine yönelik iddialarını kabul etmezken, genişleme çabalarını teyit etti

Projenin Atatürk Parkı ile herhangi bir bağlantısının kesinlikle söz konusu olmadığı vurgulanan açıklamada, genişleme alanının 2016’da hizmete sunulan rıhtımının ikinci aşaması olduğu, mevcut rıhtımın 380 metre denize doğru uzatılması ve düşük su derinliği olan rıhtımların genişletilerek doldurulması işini kapsadığını bildirerek tepkileri haklı çıkardı.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği A.Ş. (MIP), ‘Mersin Limanı Genişleme Projesi’nin Atatürk Parkına zarar vereceğine yönelik iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı. Projenin Atatürk Parkı ile herhangi bir bağlantısının kesinlikle söz konusu olmadığı vurgulanan açıklamada, genişleme alanının 2016’da hizmete sunulan EMH rıhtımının ikinci aşaması olduğu, mevcut rıhtımın 380 metre denize doğru uzatılması ve düşük su derinliği olan rıhtımların genişletilerek doldurulması işini kapsadığı bildirildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN