Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

MESİAD:”Sanayi Sitesinin tarım alanlarına yapılmasının planlanmasına karşıyız”

MESİAD:”Sanayi Sitesinin tarım alanlarına yapılmasının planlanmasına karşıyız”

Mersin Sanayicileri Ve İş İnsanları Derneği (MESİAD), Mezitli ilçesinde tarım alanlarını kapsayan sahada Küçük Sanayi Sitesinin yapılmasının planlanması üzerine bir açıklama yaparak, Sanayi Sitesinin tarım alanlarına yapılmasının planlanmasına karşıyız. Tarım için ekilebilir alanlara sahip çıkmalıyız. Sanayi sitesine değil yer seçimine karşıyız. Sanayi sitesi aynı bölgenin otoban kuzeyinde bulunan tarım dışı ve orman vasfını yitirmiş alanlara yapılması kentimizin yararına olacaktır.” Denildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

Son günlerde kentimizde gündemi işgal eden ve tartışmalara neden olan Mezitli Küçük Sanayi Sitesi’nin tarım alanlarına yapılmasının planlanmasına karşı çıktığımızı belirtmek isteriz. Tarımsal üretimde ülkemizin göz bebeği olan kentimizde tarım alanlarını korumalı, yaşamımızın ve sağlığımızın güvencesi olan tarım için ekilebilir alanlara sahip çıkmalıyız. Sanayi üretimi asla vazgeçilmeyecek bir unsurdur; ancak her üretim planlaması doğaya, yeşil alanlara ve insan sağlığına uygun olmalıdır. Kentimizin göbeğinde yapılması planlanan Polipropilen tesislerinin yerine karşı kentin mücadelesi sürerken, Küçük Sanayi Sitesi acil kamulaştırma kararı ile limon bahçelerinin ortasına yapılmamalıdır.

Bakım onarım amaçlı Küçük Sanayi Sitesi’nin yapılmasına karşı değiliz. Ancak seçilen alana karşıyız. Bahsi geçen Küçük Sanayi Sitesi’nin aynı bölgenin Otoban kuzeyinde bulunan tarım dışı ve orman vasfını yitirmiş alanlara yapılması kentimizin yararına olacaktır. Yetkililerin gerekli adımları atacağını umuyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN