Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

Akkuyu’da Patlama

Akkuyu’da Patlama

Mersin’in Gülnar İlçesi Büyükeceli Beldesinde yer alan Akkuyu Nükleer Santral inşaatında büyük bir patlama meydana geldi. Çok sayıda ev, iş yeri ve serada hasar meydana gelirken patlamanın sebebi olarak planlı patlama gösterildi.

Büyük paniğe yol açan patlama ile ilgili Mersin Valiliği, gerekli soruşmanın başlatıldığını, Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı’ndan bir ekibin görevlendirildiğini, zarar tespitinden sonra vatandaşların zararlarının karşılanacağını ve sorumlular hakkında gerekli işlemin yapılacağını açıkladı.

Valilikten yapılan açıklama da şunlar kaydedildi.

“İlimiz Akkuyu Nükleer Güç Santrali Bölgesinde bugün yapılan planlı patlatma sonucu patlamanın etkisiyle Büyükeceli bölgemizde ev ve seralarda meydana gelen zararların tespitine yönelik zarar tespit komisyonu kurulmuş olup gerekli çalışmalara başlanmıştır. Bu çerçevede vatandaşlarımızın zararları tazmin edilecektir.

Patlatma ile ilgili gerekli incelemeleri yapmak üzere Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı’ndan bir ekip görevlendirilmiştir. Konu her yönüyle incelenecek ve sorumlular hakkında gerekli işlemler yapılacaktır.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN