Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

METRO İHALESİ ERTELENDİ

METRO İHALESİ ERTELENDİ

Eksiklikleri ve hataları nedeniyle daha önce iptal edilen Mersin Raylı Sistem Projesinin 29 Ocak 2021 tarihinde yapılması planlanan ihalesi bu kez 18 Şubat 2021 tarihine ertelendi.

Radyo Ülkü’de yayınlanan Yerel Gündem programında açıklamalarda bulunan Araştırmacı Yazar Abdullah Ayan, “Mersin Metro ihalesine davet edilen 9 şirket arasına alınmayan iş ortaklığı Kamu İhale Kurumuna (KİK) yaptığı başvuru sonucunda bu itirazı kabul edildi ve KİK ‘düzeltici işlem belirlenmesi” kararı verdi.” Dedi.  

“İŞ ORTAKLIĞINI LİSTEYE DAHİL EDİN VE İHALE İŞLEMLERİNİ MEVZUATA UYGUN OLARAK YENİDEN GERÇEKLEŞTİRİN”

KİK’in aslında davet edilmeyen şirket için, ‘İş Ortaklığını listeye dahil edin ve bu aşamadan sonraki ihale işlemlerini mevzuata uygun olarak yeniden gerçekleştirin” dediğini aktaran Ayan, şunları söyledi:

“Başvuruyu yapan firmanın, diğer firmalar gibi ihaleye alınması gerektiğini savunduğu itirazında alınan karar ile bu durumu teyit eden KİK, ihalenin iptaline gerek görmeyerek, düzeltici işlem yapılamasını istemiştir. İlgili firmada, ihale dışı kaldığı için diğer firmalar gibi ihaleye hazırlanmak için yeterli süreyi bulamamıştır. Bunun giderilmesi ve düzeltmelerin yapılabilmesi içinde ihale 18 Şubat 2021 tarihine ertelenmiştir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN